Wiadomości

Collins Cup: Poznaliśmy pełen skład Europy

Kapitanowie Team Europe Normann Stadler i Natascha Badmann dokonali ostatecznego wyboru europejskiej drużyny, która zmierzy się z USA i Resztą Świata w imprezie PTO.

Nicola Spirig, Holle Lawrence, Daniel Bækkegård i Sam Laidow to wybrańcy, którzy dołączyli do pozostałych zawodniczek i zawodników z Europy.

Zawsze bardzo trudno jest wybrać zawodników do drużyny europejskiej, gdyż nie brakuje na kontynencie wybitnych sportowcówpowiedział Normann Stadler, kapitan drużyny z Europy. – Daniel Bækkegård to doświadczony zawodnik Collins Cup, który dobrze zna trasę i warunki, a ponadto uzyskał trzeci najlepszy czas w zeszłorocznej imprezie. Daniel, jako nr 7, jest także sportowcem najwyżej sklasyfikowanym, który nie zakwalifikował się automatycznie do żadnego zespołu. Natomiast niesamowity występ Sama Laidlowa w PTO Canadian Open pokazał, że jest gotowy do rywalizacji z najlepszymi i dołączenia do zespołu. Będzie pierwszym sportowcem z Francji, który weźmie udział w Pucharze Collinsa.

O problemach z ostatecznym wyborem zawodniczek mówiła także jej kapitan Natascha Badmann: 

Jest tak wiele wybitnych dziewczyn, które zasługują na ściganie się w drużynie Europy. Holly Lawrence zademonstrowała prawdziwego ducha Collins Cup i determinację. Kiedy spadła z roweru i się poobijała nie poddała się. Zakrwawiona, poobijana i pozbawiona szansy na wygranie, walczyła do końca podczas biegu pozbawiając drużynę USA i Reszty Świata ważnych punktów bonusowych. Jej występ jest już częścią tradycji Collins Cupuzasadniała wybór Badmann.

Chociaż Nicola Spirig jest debiutantką w Pucharze Collinsa, jest doświadczoną i utytułowaną zawodniczką. Pięciokrotna olimpijka oraz zdobywczyni złotego i srebrnego medalu, Nicola jest jedną z najwspanialszych kobiet na dystansie olimpijskim, jaki widzieliśmy w tym sporcie. To będzie radość widzieć ją dołączającą do Team Europe – dodała kapitan. 

Stadler i Badmann zakończyli przemyślenia komentarzem: 

Będziemy tęsknić za Janem Frodeno i Lucy Charles-Barclay, którzy nie mogą wystartować z powodu kontuzji. Kristian Blummenfelt, Magnus Ditlev i Laura Phillipp z pewnością pokazuje głębię i siłę Team Europe. W ubiegłym roku po słabym początku przekonaliśmy się, że każdy wyścig jest ważny i każdy zawodnik ściga się dla drużyny. Liczymy na bitwę i jesteśmy przekonani, że kolejny raz wygramy Puchar Collinsa.

Puchar Collinsa odbędzie się 20 sierpnia w sferze x-bionic® w Bratysławie.

Zmagania zawodników będzie można śledzić na żywo. Dla widzów w Europie i na subkontynencie indyjskim The Collins Cup będzie transmitowany na żywo wyłącznie w Eurosport . W pozostałej części świata fani mogą oglądać wyścig za pośrednictwem aplikacji na PTO+ . 

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X