Wiadomości

#TRIgrzyska. Co za zbieg okoliczności Agi Jerzyk

Córka Agnieszki i Piotra na świat ma przyjść 27 lipca 2021 roku. Dokładnie w dniu kiedy w Tokio o medale olimpijskie będą rywalizować triathlonistki. Przypadek, a może przeznaczenie?

Dzisiaj oficjalne otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Na imprezę przez covid czekaliśmy rok dłużej. Wydarzenie w stolicy Japonii nie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Kraju Wiśni. Aż 65 procent Japończyków jest przeciwnych organizacji IO w czasie pandemii.

Czy córeczka urodzi się w dniu zawodów?

Wśród licznych dyscyplin podczas których będą walczyli sportowcy nie zabraknie triathlonu. 26 lipca na starcie staną mężczyźni, dzień później kobiety, a 31 lipca sztafety. Niestety, w tym roku zabrakło w tym gronie reprezentantów Polski. Ostatnią zawodniczką, która rywalizowała na igrzyskach była pięć lat temu, w Rio Agnieszka Jerzyk, która w stolicy Brazylii zajęła 22 miejsce. Obecnie sympatyczna triathlonistka przygotowuje się do roli mamy. To już ostatnia prosta, jak sama mówi. Ciekawostką jest fakt, że termin narodzin córeczki Agnieszki i Piotrka przypada w dniu rywalizacji triathlonistek w Tokio.

– Tak ciekawie się złożyło – przyznała w rozmowie z Triathlonlife.pl Agnieszka Jerzyk.

Aga i Piotr oczekują narodzin córki

Zapoznaj się z listami startowymi triathlonistów i triathlonistek IO Tokio

Przyszła mama zastanawia się czy uda jej się obejrzeć zmagania wielu koleżanek, z którymi jeszcze niedawno się ścigała.

– Jak przeglądałam listę startową na igrzyskach, to zauważyłam, że nie ma zbyt wielu nowych dziewczyn – powiedziała. – Z wieloma z nimi ścigałam się w Londynie czy Rio podczas poprzednich igrzysk.

Na pytanie czy to może oznaczać, że córka Agnieszki i Piotra pójdzie w ślady mamy i zostanie triathlonistką, która z powodzeniem będzie się kwalifikować na igrzyska, Jerzyk się uśmiecha i mówi:

– A może będzie strzelała tak jak jej tata – żartuje. – Nie będziemy jej do niczego zmuszać. Mnie nikt do triathlonu nie musiał namawiać. Zobaczymy jak będzie z naszą córką. Zrobi to co będzie chciała.

#TRIgrzyska2021 startują

Agnieszka przyznała, że czuje się dobrze i zarówno ona jak i córka są zdrowe i już nie może się doczekać narodzin. Przyznała także, że wybrali już z Piotrkiem imię dziewczynki, ale go nie zdradzą. Zdradziła za to wiele innych rzeczy podczas nagrania podcastu, który opublikujemy w najbliższych dniach, w okolicach rywalizacji triathlonistów w Tokio. Rozmawiamy o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie oraz Rio. Aga zdradza komu kibicuje i kto jest jej zdaniem faworytką wyścigu. Dzieli się także przemyśleniami dlaczego w stolicy Japonii nie ma żadnego z reprezentantów i kto ma szanse na wywalczenie kwalifikacji IO w Paryżu, w 2024 roku.

Jaskółka
Marek Jaskółka

Podcast z Agnieszką Jerzyk jest jednym z elementów olimpijskiego cyklu Triathlonlife.pl #TRIgrzyska. Planujemy rozmowę z Markiem Jaskółką, jedynym Polakiem, który wystartował na igrzyskach. Porozmawiamy z Marią Cześnik  i jej trenerem Marcinem Słomą. Zapytamy czego zabrakło, aby doświadczona zawodniczka zakwalifikowała się na imprezę w Tokio. Będzie także sonda wśród polskich trenerów, których pytamy o ich faworytów do zwycięstwa, a także konkurs dla internautów. Osoby, które wskażą zwycięzcę wśród kobiet i mężczyzn otrzymają od nas pakiet startowy na zawody cyklu Lotto Triathlon Energy. Do wyboru będą zawody, które odbędą się jeszcze w tym roku w Chełmży lub w Mrągowie lub na jedną z imprez przyszłorocznego cyklu.

Zapraszamy do śledzenia cyklu #TRIgrzyska

Marcin Dybuk
foto materiały prywatne Agnieszki Jerzyk i Marka Jaskółki

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X