Wiadomości

Co za weekend! Utah, Czempiń, Poznań i zagraniczne starty Polaków

Najbliższe dwa dni będą obfitować z niezwykle ciekawą rywalizację. To kolejna okazja do śledzenia poczynań polskich triathlonistów w międzynarodowych zawodach.

Na pewno do głównych punktów tego weekendu należą Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Utah, WTCS Hamburg, World Triathlon Powerman Long Distance Duathlon Championships Zofingen, ale też na krajowym podwórku nie zabraknie emocji. Triathloniści powalczą w ramach Mistrzostw Polski na 1/2IM w Poznaniu. Odbędą się też mistrzostwa Polski na średnim dystansie w duathlonie w Czempiniu. Do tego w Nieporęcie zakończy się jubileuszowa odsłona cyklu Garmin Iron Triathlon.

Mocna rywalizacja PRO w Utah

Na starcie MŚ Ironman 70.3 stanie prawie cała światowa czołówka. Kandydatów nie tylko do samej wygranej, ale też do pudła jest wielu. Wystarczy wymienić takie nazwiska jak: Blummenfelt, Iden, Long, Gomez, ale też inni zawodnicy mogą sprawić niespodziankę. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie. Aż żal, że nie wszyscy mogli przyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Brakuje m.in. Alistaira Brownlee, który przechodzi w Leeds rekonwalescencję po operacji. Do tego nie wystartuje Rudy Von Berg. Dochodzi do zdrowia po chorobie, która wykluczyła go z Collins Cup. Matta Hansona wyłączyła z rywalizacji operacja kolana. Natomiast Lionel Sanders postanowił skupić się na wyścigach Q4 IRONMAN, a Kyle Smith regeneruje się po wypadku podczas Collins Cup.

Lista startowa mężczyzn PRO

1

Gustav Iden

NOR

2

Alistair Brownlee

GBR

3

Rudy Von Berg

USA

4

Kristian Blummenfelt

NOR

5

Javier Gomez

ESP

6

Sam Appleton

AUS

7

Bradley Weiss

RSA

8

Ben Kanute

USA

9

Lionel Sanders

CAN

10

Tim Reed

AUS

11

Michael Raelert

GER

12

Sam Long

USA

14

Matthew Hanson

USA

15

Daniel Bækkegård

DEN

16

Chris Leiferman

USA

17

George Goodwin

GBR

18

Magnus Ditlev

DEN

19

Max Neumann

AUS

20

Andreas Dreitz

GER

21

Frederic Funk

GER

22

Florian Angert

GER

23

Jackson Laundry

CAN

24

Kyle Smith

NZL

26

Filipe Azevedo

POR

27

Jan Stratmann

GER

28

Maurice Clavel

GER

30

Collin Chartier

USA

31

Joe Gambles

AUS

32

Clement Mignon

FRA

33

Jason West

USA

34

Antony Costes

FRA

35

Paul Ruttmann

AUT

36

Mauricio Mendez Cruz

MEX

37

Marcus Herbst

GER

38

Miki Taagholt

DEN

39

Yvan Jarrige

FRA

40

James Teagle

GBR

41

Elliot Smales

GBR

42

Taylor Reid

CAN

43

Nils Frommhold

GER

44

Gregory Barnaby

ITA

45

Nicholas Chase

USA

46

Robbie Deckard

USA

47

Robert Kallin

SWE

49

Eric Lagerstrom

USA

50

Igor Amorelli

BRA

51

Martin Ulloa

CHI

52

Fernando Toldi

BRA

53

Ivan Rana

ESP

54

Tim Rea

AUS

55

Mika Noodt

GER

56

Brennen Smith

CAN

57

Yohan Le Berre

FRA

58

Gabor Faldum

HUN

59

Dylan Magnien

FRA

61

Marty Andrie

USA

62

Aaron Royle

AUS

63

Tomas Rodriguez Hernandez

MEX

64

Justin Metzler

USA

65

Tyler Butterfield

BER

Mocna obsada kobiet PRO

Nie zabraknie też emocji u Pań. Tam na pewno o wygraną powalczy Szwajcarka Daniela Ryf, która będzie miała bardzo mocne rywalki w postaci Lucy Charles-Barclay, Holly Lawrence, Imogen Simmonds, Taylor Knibb, czy Emmy Pallant-Browne. Potwierdzono, że nie wystartuje Lucy Hall. Zabraknie również Brytyjki Indii Lee.

Lista startowa kobiet PRO

101

Daniela Ryf

SUI

102

Holly Lawrence

GBR

103

Imogen Simmonds

SUI

104

Chelsea Sodaro

USA

105

Lucy Charles-Barclay

GBR

106

Emma Pallant-Browne

GBR

107

Sara Svensk

SWE

109

Katrina Matthews

GBR

110

Paula Findlay

CAN

111

Carrie Lester

AUS

112

Skye Moench

USA

113

Jeanni Metzler

RSA

114

Jackie Hering

USA

115

Ellie Salthouse

AUS

116

Lisa Norden

SWE

117

Nikki Bartlett

GBR

119

Meredith Kessler

USA

120

Lucy Hall

GBR

121

Lesley Smith

USA

122

Sarah Piampiano

USA

123

Jocelyn McCauley

USA

124

Pamella Oliveira

BRA

126

India Lee

GBR

127

Grace Thek

AUS

128

Maja Stage-Nielsen

DEN

129

Lisa Becharas

USA

130

Anne Reischmann

GER

131

Tamara Jewett

CAN

132

Chloe Lane

AUS

133

Justine Mathieux

FRA

134

Danielle Lewis

USA

136

Julie Lemmolo

FRA

137

Taylor Knibb

USA

138

Kelsey Withrow

USA

139

Anna-Lena Best-Pohl

GER

140

Katharina Krüger

GER

141

Kinsey Laine

USA

142

Felicity Sheedy-Ryan

AUS

143

Line Thams

DEN

144

Grace Alexander

USA

145

Maddy Pesch

USA

146

Diane Luethi

SUI

147

Rachel Mensch

USA

148

Amanda Wendorff

USA

149

Kimberly Goodell

USA

150

Jenny Fletcher

CAN

Polacy w walce AG

Obok rywalizacji PRO na starcie znajdą się też zawodnicy AG. Tam na listach startowych widnieje 21 reprezentantów Polski. 

Lista startujących Polaków MŚ IM 70.3 Utah

Jakub Kulesza
Tomasz Socha
Grzegorz Skrzypczak
Peter Osenkowski
Mariusz Pirek
Michał Kurach
Sergiusz Sobczyk
Patryk Bielik
Jakub Birecki
Jan Dolega-Kozierowski
Wacław Birecki
Jan Popławski
Maciej Ogrodnik
Radek Pawłowski
Krzysztof Spyra
Marcin Markiewicz
Aneta Ziemiańska
Magda Warzybok
Aleksandra Kieda
Agata Włodarczak
Regina Kaplan-Rakowski
Joanna Borowik
Sebastian Borowik

Walka w Hamburgu

W Niemczech też nie zabraknie emocji związanych z triathlonową rywalizacją. Zawodnicy powalczą w ramach World Triathlon Championship Series. Obok takich triathlonistów jak: Leo Bergere, Casper Stornes, czy Antonio Serrat Seoane wystartują też polscy zawodnicy. O dobry wynik powalczą Maciej Bruździak, Mateusz Głuszkowski oraz Marcin Stanglewicz. Lista startowa elity mężczyzn dostępna tutaj.

W rywalizacji kobiet elity również nie zabraknie Polek. Powalczą Paulina Klimas, Roksana Słupek, Julia Sanecka oraz Alicja Ulatowska. Lista startowa elity kobiet dostępna tutaj.

Walka w Czempinie

Z tegoroczną edycją ChampionMan Duathlon Czempiń, która zaplanowana była na 8 maja były problemy. Mimo wielu starań nie udało się przeprowadzić zawodów. Powodem oczywiście była utrzymująca się pandemia COVID-19 i nie otrzymanie niezbędnych zgód. Organizatorzy nie poddawali się i wyznaczyli nowy termin 18-19 września 2021. Po raz drugi przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim 10km biegu-60km na rowerze i 10 km biegu.

Mistrzostwa odbywać się będą w kategorii open (zawodnicy PRO i amatorzy), młodzieżowców U23, a także wśród najlepszych amatorów w kategoriach wiekowych, gdzie będzie prowadzona klasyfikacja wiekowa co pięć lat. Oczywiście nie zabraknie także lokalnych kategorii, w których wyłonieni zostaną Mistrzowie i Mistrzynie Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Czempiń.

Na listach startowych można znaleźć mocne nazwiska triathlonistów, którzy wystartują w duathlonie. Do takich należą m.in.: Karolina Jahnz (sprint) , Marcin Konieczny, Paweł Ochal, Kasper Tochowicz (wszyscy dystans średni). Na liście PRO dystansu średniego znajduje się dziewięć nazwisk: Daniel Jakimiuk, Jacek Krawczyk, Marcin Ławicki, Piotr Ławicki, Mikołaj Marciniak, Klaudia Petters, Igor Siódmiak, Joanna Sołtysiak oraz Jakub Woźniak.

Niestety, nie wiadomo którzy zawodnicy przyjadą do Czempinia, a którzy zdecydują się na start w mistrzostwach Polski na dystansie średnim w triathlonie w Poznaniu. Organizatorzy tej drugiej imprezy mimo, że znali termin mistrzostw Polski w duathlonie zdecydowali się przenieść swoje zawody na ten sam weekend. I tak mamy dwie imprezy rangi mistrzostw Polski nie tylko niemal w tym samym terminie, ale także w tym samym województwie.

Championman Duathlon Czempiń 2021 to nie tylko MP na dystansie średnim, to tradycyjnie także sprint (5km biegu-20km biegu-2,5km biegu) i zawody duathlonowe dla dzieci Coccodrillo ChampionKids Duathlon.

MP na ½IM w Poznaniu

Równolegle co rywalizacja w Czempiniu w ramach Mistrzostw Polski na połówce triathloniści powalczą w Poznaniu. Na liście startowej znajdują się tacy zawodnicy jak: Robert Czysz, Daniel Jakimiuk, bracia Ławiccy, Klaudia Petters, Tomasz Spaleniak.

Nieporęt ostatnim przystankiem GIT

Jubileuszowa odsłona cyklu Garmin Iron Triathlon zakończy się w Nieporęcie, gdzie zawodnicy powalczą na trzech dystansach: 1/2IM, 1/4IM oraz 1/8IM.

Na listach startowych widnieją tacy triathloniści jak: Maciej Bodnar (1/4IM), Karolina Jahnz (1/4IM), Iga Kowalczyk (1/4IM), Anna Peterek (1/4IM), Alicja Pyszka-Bazan (1/4IM), Kasper Tochowicz (1/4IM), Monika Jadczak (1/8IM), Marta Łagownik (1/8IM).

W niedzielę pierwsi do startu przystąpią zawodnicy na 1/2IM o 8:30. Potem startują triathloniści na 1/8IM o 10:50, a 10 minut później 1/4IM.

Inne ciekawe zawody tego weekendu:

World Triathlon Powerman Long Distance Duathlon Championships Zofingen (żadnych Polaków)

IRONMAN Italy Emilia Romagna (Jowita Mieszkowska, Małgorzata Szczęsna, Magda Skorek, Beata Jarecka, Marta Grzesik, Weronika Stolarek, Natalia Zeszutek, Ewa Kuzlor, Marta Rayss, Patrycja Meksa, Kornelia Baranowska, Bożena Waligóra, Filip Mówiński, Paweł Holopa, Filip Inglot, Mateusz Jastrzęmbski, Janusz Perczak, Arkadiusz Grzybowski, Maciej Malenda, Jakub Żmudziejewski, Bartosz Psluch, Rafał Maciejewski, Łukasz Jegliński, Patryk Sawicki, Mateusz Słomka, Marek Obniski, Radek Serwiński, Krzysztof Koenig, Rafał Fabiszewski, Grzegorz Dobrosielski, Dawid Rutyna, Michał Borzyszkowski, Wojciech Wojtowicz, Bartosz Brzozowki, Piotr Zarzycki, Robert Szul, Piotr Aleksiejuk, Maciej Koper, Jacek Bodora, Michał Dymek, Tomasz Kurcin, Michał Michalski, Łukasz Kowalski, Dominik Ławniczak, Tomasz Tarski, Piotr Bronakowski, Tomasz Kasprzak, Tomasz Madej, Grzegorz Bielecki,

Andrzej Rabsztyn, Krzysztof Kalukin, Krzysztof Lemke, Jakub Natkaniec, Marcin Sipurzyński, Sebastian Kołodziej, Piotr Kowalczyk, Łukasz Gradowski, Robert Rojek, Marcin Stępień, Rafał Ruciński, Damian Cedro, Rafał Chomik, Romuald Woźniak, Paweł Traczyk, Paweł Rutkowski, Paweł Lejk, Piotr Miklas, Grzegorz Przywara, Bartosz Oglbowski, Marek Bezdziecki, Dariusz Dziuba, Rafał Radzki, Grzegorz Pysz, Jacek Sobucki, Artur Nowak, Damian Weiss, Paweł Porosło, Rafał Ościak, Adam Głębocki, Krzysztof Stasiak, Ernest Misiejuk, Mariusz Biskupski, Piotr Langowski, Tomasz Zieliński, Grzegorz Pająk, Robert Złotnicki, Sławomir Szulc, Marcin Kirilenko, Piotr Strykowski, Tomasz Tajak, Michał Dzioba, Sławomir Dutkiewicz, Paweł Hańczar, Grzegorz Buchal, Jacek Rybarczyk, Tomasz Maciejewski, Wojciech Głuszczak, Jarek Świątek, Grzegorz Żebrakowski, Krzysztof Bednarek, Jacek Nogaj, Krzysztof Hajduk, Rafał Luchowski, Mariusz Andrejów, Piotr Puchała, Mirosław Pedrys, Andrzej Szurkowski, Tomasz Czechowicz, Sławomir Kąkol)

IRONMAN 70.3 Italy Emilia Romagna (Zuzanna Suwińska, Rita Biskupska, Anna Annomalla, Agnieszka Zamęcka, Paulina Prugar-Fukowska, Tunia Natalia Oleszczuk, Małgorzata Harasimiuk-Grodzka, Aneta Kirilenko, Michał Grabowski, Bartosz Wikaliński, Oskar Jabłoński, Tomasz Bruski, Mateusz Jachna, Rafał Sobieraj, Sławomir Kaczmarek, Bartosz Stopa, Tomasz Kubacki, Adrian Ottenbrelt, Damian Fukowski, Konrad Loesch, Krystian Meyer-Szary, Tomasz Balawajder, Błażej Drzewiecki, Marcin Rabicki, Jakub Strychowski, Tadeusz Wawro, Mariusz Kołodziej, Kamil Wolszczak, Przemysław Szyszko, Michał Bem, Grzegorz Rosiek, Marcin Wojciechowski, Przemysław Szafran, Norbert Szafranowicz, Marek Grodzki, Paweł Postupalski, Marek Kucner, Rafał Lemieszonek, Robert Marek, Aleksander Więzień, Krzysztof Cheba, Wojciech Mąka, Tomasz Saba, Grzegorz Skwarek, Dariusz Szybowski)

IRONMAN Austria Kärnten (Łukasz Bednarek, Andrzej Kostański, Katarzyna Kaczmarek, Karol Kaczmarek, Bartłomiej Węglewski, Maksymilian Andrusiewicz, Maciej Jóźwik, Tomasz Białek, Damian Marciniec, Jędrzej Jerzmanowski, Paweł Włodarczyk, Robert Błagusz, Paweł Markowski, Krzysztof Pałka, Mieczysław Pawlukiewicz, Jarosław Tchorowski, Sławomir Szynalik, Paweł Kaczorowski, Andrzej Chudy, Karol Koronkiewicz).

IRONMAN 70.3 Slovenian Istria (Marek Bąk, Marcin Chyb, Grzegorz Cyrek, Paweł Czuryłło, Anita Domaradzka, Wojciech Domaradzki, Grzegorz Gołyś, Maria Hajnos-Małecka, Iza Janusz, Piotr Jagiełło, Tomasz Kozłowski, Joanna Markucka, Andrzej Nowak, Tomasz Otto, Oskar Nawrocki, Jan Popławski, Przemysław Skrobacz, Joanna Sołtysiak, Grzegorz Strzała, Krzysztof Stasiak)

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Mariusz Pirek FB, PTO, triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X