Citi Handlowy Ironman 70.3 Warszawa. Wygrana Chevrota. Brembor na podium

Po raz pierwszy w stolicy naszego kraju zorganizowano Ironman 70.3. Na starcie pojawili się AG oraz zawodnicy PRO.

W rywalizacji PRO na starcie stanęło kilku reprezentantów Polski. O dobry wynik powalczyli: Tomasz Brembor, Robert Wilkowiecki, Kacper Stępniak, Piotr Ławicki oraz Paweł Najmowicz.

Na liście znajdowali się też m.in.: Ukrainiec Sergiy Kurochkin, który na co dzień jest zawodnikiem GVT, czy Irlandczyk Chris Mintern. On wspomina bardzo dobrze ostatnią wizytę w Polsce przy okazji Ironman 70.3 Gdynia. Wówczas zajął trzecie miejsce, pokonując Kacpra Stępniaka w boju o lokatę na podium. Dzisiaj Polak miał okazję do rewanżu.

Szybkie pływanie Ukraińca

Pierwszy z wody wyszedł Sergiy Kurochkin z czasem 24:11. Choć tuż za nim wychodzili kolejni zawodnicy: Kacper Stępniak, Chris Mintern, Horst Reichel, Tomasz Brembor, Robert Wilkowiecki, Denis Chevrot w odstępie trzech sekund.

Prowadzenie Francuza

Na rowerze po 24,5 km nadal mieliśmy grupkę sześciu zawodników. Wśród nich znajdowali się Stępniak oraz Brembor, a przewodniczył stawce Chevrot. Na drugiej części trasy kolarskiej przy reprezentancie Francji utrzymał się jedynie Chris Mintern, bo kolejni zawodnicy już blisko minutę straty do tej dwójki. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków po tym etapie wyścigu był Tomasz Brembor. Przy zjeździe do T2 plasował się na piątym miejscu.

Kluczowy bieg

Na ostatniej części rywalizacji nadal prowadził Chevrot. Sukcesywnie powiększał przewagę nad resztą zawodników. Po 12,5 km wynosiła prawie trzy minuty nad rodakiem Arnaudem Guillouxem. Na trzecim miejscu biegł Tomasz Brembor z czasem 3:15:44.

Ostatecznie udało się Denisowi Chevrotowi wygrać z czasem 3:41:14. Wyprzedził Arnauda Guillouxa o 2:40. Podium uzupełnił Tomasz Brembor z wynikiem 3:45:55.

Miejsca pozostałych Polaków

Po Bremborze i Stępniaku na siódmej pozycji zawody zakończył Piotr Ławicki z czasem 3:53:42. Wyprzedził Roberta Wilkowieckiego o 54 sekundy. Paweł Najmowicz pokonał trasę w czasie 4:07:08. To go uplasowało na 15 pozycji.

Walka kobiet bez Polek

W rywalizacji PRO Pań wystartowały cztery zawodniczki, ale niestety nie było w tym gronie żadnej reprezentantki Polski. Najlepsza na etapie pływackim była Chantal Cummings z czasem 28:38. Wyprzedzała o 11-12 sekund Brittany Higgins oraz Janę Uderstadt.

Na rowerze Uderstadt wysunęła się na prowadzenie z przewagą 4:03 nad Cummings oraz 4:10 – Brittany Higgins. Ostatecznie wygrała Diede Diederiks z Holandii. Ukończyła zawody z czasem 4:14:59. Podium uzupełniły Chantal Cummings (4:24:27) oraz Brittany Higgins (4:28:28).