Chrzanowski w TOP10 w Rumunii

Dzisiaj w rumuńskim Izvorani rywalizowali juniorzy w ramach Pucharu Europy. Na starcie zameldował się jeden reprezentant Polski – Jan Chrzanowski.

Zawodnik z Trójmiasta przystępował do tej rywalizacji podbudowany dobrym wynikiem z Gdyni. Tydzień temu zdobył mistrzostwo Polski w aquathlonie w kategorii junior.

– Zostałem Mistrzem Polski! To było jedno z moich ostatnich marzeń. Przez ostatnie dwa sezony czegoś brakowało. Nie wychodziło. Myślę, że zasłużyłem na to i ogromnie się cieszę – mówił Jan Chrzanowski po zawodach w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Jak było tym razem?

Wygrana Włocha

Najszybszym zawodnikiem okazał się Euan De Nigro. Reprezentant Włoch pokonał trasę w 30:40. Okazał się szybszy od Węgra Martona Kropko o trzy sekundy. Podium uzupełnił Włoch Gabriele Paoletti, który zameldował się na mecie z rezultatem 31:05.

Dobry start Chrzanowskiego

Pokonanie trasy zajęło Janowi Chrzanowskiemu 31:47. To uplasowało reprezentanta Polski na 10 miejscu. Do zwycięzcy stracił 1:07. Jak wyglądał start Polaka w liczbach?

Walka kobiet

W rywalizacji juniorek nie brała udziału żadna z Polek. Najszybsza okazała się Szwajcarka Livia Wespe z czasem 33:26. Wyprzedziła rodaczkę Rebeccę Beti (33:41) oraz Włoszkę Sarę Crociani (33:54).