Wiadomości

Chengdu WTCS i Weihai World Cup 2022 odwołane

Zarząd World Triathlon zatwierdził anulowanie zawodów, które miały odbyć się w Chinach.

Na decyzję o odwołaniu zawodów naciskał lokalny komitet organizacyjny i China Triathlon Sports Association, które zażądały odwołania obu imprez z powodu ograniczeń w Chinach i kolejnej fali COVID -19.

Trudna decyzja

Zgodnie z polityką zapobiegania i kontroli COVID-19 stosowaną przez rząd chiński, wszyscy podróżujący z muszą przejść przez „14+7” dni kwarantanny w wyznaczonych hotelach, w czasie których sportowcy i personel nie mieliby dostępu do zaplecza szkoleniowego. To uniemożliwia organizację imprez.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo sportowców, trenerów, personelu i wolontariuszy zaangażowane strony w organizację imprezy wyraziły zgodę na odwołanie obu imprez. Pierwotnie zawody były zaplanowane na wrzesień i październik 2022 roku.

Lokalni organizatorzy i CTSA zobowiązują się do dalszej pracy nad zorganizowaniem tych wydarzeń w 2023 roku i kontynuowania organizacji imprez najwyższej klasy w przyszłości. World Triathlon będzie współpracować z CTSA, aby kontynuować rozwój triathlonu w Chinach, które są kluczowym obszarem dla World Triathlon.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X