Chełmża łamie serca zawodników!

Ponad 300 zawodników i prawie 100 dzieci rywalizowała w niedzielę podczas Chełmża LOTTO Triathlon Energy 2021. Obchodząca jubileusz 770-lecia Chełmża po raz kolejny skradła serca zawodników.

Jako pierwsi do walki stanęli zawodnicy na dystansie popularnej połówki. Pierwszy z wody wyszedł Piotr Pawelczyk, tuż za nim byli Adam Ogłoblin i Mariusz Biskupski. Pierwszą kobietą była Aleksandra Duda z Gdańska. Na mecie kolejność była jednak inna. Wygrał Łukasz Szyszka (TRI AMO), drugi był Tomasz Kamiński (KS PERKUN), a trzeci Adam Ogłobin (TRI AMO). Wśród Pań najlepsza była Anna Hotała przed Katarzyną Strusińską (Mińska Grupa Rowerowa / KS Barakuda), a trzecia Aleksandra Duda (Politechnika Gdańska).

Popularny Maniek z Susza, czyli Mariusz Biskupski na mecie połówki wykrzyczał do mikrofonu – Uwielbiam Chełmżę, to miasto ma olbrzymi potencjał i bardzo lubię tutaj startować.

Dzieci na starcie

Po tym jak zawodnicy z połówki udali się na trasę rowerową chełmżyński rynek zagotował się po raz pierwszy! Na starcie biegów na 1000 m, 500 m i 200 m stanęła prawie setka dzieci głośno i gorąco dopingowanych przez swoich bliskich. Rywalizacja przebiegała na poważnie, nikt nie odpuszczał, a na wszystkich którzy zajęli miejsca 1 – 3 na podium czekały pamiątkowe plecaki partnerskiej imprezy, czyli Challenge Gdańsk.

Ojciec i syn razem na 1/8

Marek Pałysa i debiutujący Kacper razem weszli do wody, ale chwilę po starcie już każdy rywalizował we własnym tempie. Ojciec przepłynął 475 m w 7:33, a syn potrzebował prawie 13 i pół minuty. Na starcie pojawił się również zapowiadany Tomasz Karolak, który wzbudził spore zainteresowanie zawodników i mieszkańców Chełmży.

Tomasz Spaleniak pewnie wygrywa pewnie na ćwiartce

Tomasz Spaleniak bardzo szybko odrobił straty z wody i bardzo mocno pracował na rowerze. Na pokonanie 45 km potrzebował zaledwie 61 minut. Przebiegnięcie 10 kilometrów zajęło zawodnikowi z Endure Team 37 minut i całe zawody ukończył w czasie poniżej dwóch godzin, a dokładnie 1:58:16. Za nim uplasowali się Marcin Andrzejewski (8brem) i Jacek Gniot (TriSpace Trek). Wśród Pań wygrała Aleksandra Korulczyk (TriWAWA – Biegająca BIOMama), która pierwsza wyskoczyła z wody. Wówczas wyprzedziła między innymi Marcina Waniewskiego i Tomasza Spaleniaka, zyskując po pływaniu ponad 25 sekund przewagi. Ostatecznie druga była Katarzyna Kęsikowska (KAZIKI), a trzecia Marta Bukowska.

Na najkrótszym dystansie wygrał Paweł Mazur (TRS Susz / Najmowicz Triathlon / Agrolok). Wyprzedził Adama Ziębę (TriSpace Trek) oraz Mateusza Mikołajczaka. Wśród Pań zwyciężyła Oliwia McFarlane (Blue Sky Endurance) przed Moniką Jadczak (Natural EPO Team) i Emilią Mikszuta.

Tomasz Karolak za rok obiecał start w futrze!

Tomasz Karolak ukończył zawody z czasem 1:44:16, podczas finiszu aktora chełmżyński rynek zagotował się ponownie. Na mecie Tomek żartował „To silny wiatr na rowerze pokrzyżował moje plany zwycięstwa i taktykę na zawody”. Spikerzy nie pozostawali dłużni mówiąc, że z radością skomentują zawody, które wygra Tomasz Karolak.

Aktor etap biegowy ulicami Chełmży pokonał w zimowej czapce z Peru, która podobno zapobiega przegrzaniu głowy. Na mecie zapowiedział, że w związku z tym, że lubi gorące klimaty, za rok przyjeżdża do Chełmży. Wtedy etap biegowy pokona w futrze!

Posiłek od finalistki MasterChef

W strefie finiszera na zawodników obok izotonika przygotowanego specjalnie dla Triathlon Energy przez firmę AronPharma czekał posiłek przygotowany przez finalistkę VIII edycji MasterChef.