Wiadomości

Chcą dostarczyć niezapomnianych wspomnień

Grand Chotowa Triathlon już 27 maja 2023 roku! Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem.

Grand Chotowa Triathlon to III edycja zawody rozgrywana w malowniczej Chotowej na Podkarpaciu, w połowie drogi między Krakowem i Rzeszowem. Wydarzenie zostało stworzone przez byłych zawodników, obecnie trenerów, dla triathlonistów z południa Polski, ponieważ nie ma w tej okolicy zbyt dużego wyboru w tri imprezach. – To lokalne, bezpieczne zawody stworzonych z myślą o zawodnikach i z misją rozwoju w kolejnych latach – przekonują organizatorzy.

Podczas rywalizacji sportowej do wyboru są starty indywidualne oraz sztafety na popularnych dystansach 1/8 IM oraz 1/4 IM, oczywiście w konwencji bez draftingu.

– Naszym najważniejszym zadaniem było stworzenia zawodów na lokalnym podwórku na fajnym poziomie organizacyjnym – mówi Paulina Załucka, współorganizatorka zawodów. – Zawodnik ma czuć się bezpiecznie i tak, aby logistyka nie sprawiała mu problemów. Nastawiamy się na dostarczenie niezapomnianych wspomnienia i po każdych zawodach wrzucamy na facebooka kilkaset darmowych zdjęć. Oczywiście na mecie jest medal dla wszystkich, którzy ukończą III Grand Chotowa Triathlon, a dla kobiet dodatkowo symboliczna róża. Z roku na rok staramy się rozwijać i dokładać kolejną cegiełkę do lepszej organizacji, w tym roku do grona partnerów dołączyło województwo podkarpackie oraz powiat dębicki.

– Najlepsza impreza na południu Polski. Sztos! Byłem roku temu, jestem teraz i wracam za rok na sto procent – to tylko jeden z wielu komentarzy od uczestników, którzy wystartowali na południu Polski w ubiegłym roku.

Limity wyczerpane

– W tym roku bardzo cieszy nas frekwencja, ponieważ limity po 150 osób na każdy dystans zostały zapełnione, a zawodnicy jeszcze dopytują o możliwość startu – zdradza Piotr Hydzik, współorganizator Grand Chotowa Triathlon. Niestety w tym roku jest to nie możliwe, ale zostały miejsca na starty sztafet do czego serdecznie zachęcam. Można zapisać się z biurze zawodów w dniu 27.05, czyli w dzień startu. 

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X