Wiadomości

Championship Samorin: Kacper Adam 19, Miłosz Sowiński z DNF

Obsada Championship Samorin był mocna. Świadczą o tym nie tylko nazwiska zawodników, ale także ich wyniki na mecie. Wygrał w czasie 3:38:49 Sebasitian Kienle, który był uznawany za faworyta. Tradycyjnie z wody wyszedł z tyły i zaczął odrabiać straty na rowerze i biegu. Jeszcze na trzynastym kilometrze biegu był na trzeciej pozycji. Ale cały czas przyspieszał i ostatecznie wyprzedził prowadzącego od etapu rowerowego Belga Pietera Heemerycka.

Wśród zawodników PRO na listach startowych było dwóch zawodników z Polski: Kacper Adam i Miłosz Sowiński. Szczególnie drugi z nich miał duże apatyty na wysokie miejsce. Liczył na TOP 10. Niestety, skończyło się na DNF.

– Od kilku dni walczyłem z przeziębieniem. Jednak dzisiaj rano czułem się dobrze i bardzo chciałem wystartować w tym wyścigu – stwierdził Miłosz Sowiński. –  Niestety od początku roweru bolały mnie mięśnie, kaszlałem i podjąłem decyzję o zejściu z trasy. Kiedy zbliżasz się do szczytowej formy, której osiągnięcie wymaga ogromnego wysiłku, takie rzeczy się zdarzają.

Do mety dotarł Kacper Adam. Osiągnął dobry wynik, a do złamania czterech godzin zabrakło mu zaledwie 43 sekund. Zajął 19 miejsce z czasem 4:00:42. Już niedługo na TriathlonLife.pl rozmowa z Kacprem.

 

Wyniki mężczyzn

1

Sebastian Kienle

 

3:38:49

2

Pieter HEEMERYCK

 

3:39:21

3

Rodolphe von Berg

 

3:39:49

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X