Wiadomości

Nowy termin ChampionMan Duathlon Czempiń

Na wrzesień została przeniesiona największa impreza duathlonowa w Polsce. Wtedy też mają się odbyć Mistrzostwa Polski na dystansie średni.

– Jak wiecie, od wielu miesięcy pracujemy nad jubileuszową V edycją ChampionMan Duathlon Czempiń. Te wyjątkowe zawody, połączone z przygotowywaną wspaniałą fetą na pięciolecie, miały odbyć się już za miesiąc – piszą w specjalnym komunikacie na oficjalnym profilu zawodów na Facebooku organizatorzy. – ChampionMan Duathlon Czempiń to wspaniałe święto sportu, wyjątkowa rodzinna atmosfera zawodów. To jest okazja do wspólnej zabawy dla kibiców, wolontariuszy i sportowców. Efektem wejścia w życie ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz stosowne rozporządzenia Ministra Zdrowia, w tym w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, było m.in. odwołanie albo przełożenie wielu imprez sportowych – czytamy dalej.

Nowy termin zawodów

– Żeby zachować to, co w ChampionMan Duathlon Czempiń wyjątkowe, a nade wszystko, by zapewnić należyte bezpieczeństwo Wam drodzy zawodnicy, ale także kibicom, wolontariuszom, czy osobom zaangażowanym w organizację, z niesłychanym bólem serca, ale też z olbrzymimi nadziejami chcielibyśmy Wam ogłosić, że tegoroczna V edycja ChampionMan Duathlon Czempiń zostaje przełożona na dzień 19 września 2020 – piszą organizatorzy.

Czytaj rozmowę z Izą i Piotrem Lisickimi, organizatorami ChampionMan Duathlon Czempiń

Co mogą zrobić zawodnicy?

– Przedstawiamy możliwe rozwiązania dla zawodników. Po pierwsze możliwe jest automatyczne przenosiny opłaty startowej na nowy termin – czytamy dalej. – Jeżeli danemu zawodnikowi nowy termin nie odpowiada, proponujemy zaksięgowanie opłaty startowej na poczet zawodów w 2021 roku. Na podjęcie decyzji, co do przeniesienia opłaty 2021 na rok, dany zawodnik ma czas do 15 lipca 2020 roku. Możemy przepisać pakiet startowy na rzecz innego zawodnika, bez opłaty manipulacyjnej. Zgłoszenia w sprawie przepisania parkietu na inną osobę można dokonywać do 31 lipca 2020 roku. Dla nowych zawodników zamrażamy wysokość obecnych opłat startowych do dnia 31 lipca 2020 roku. Zapisy na zawody dziecięce uruchomimy, jak tylko stan epidemii zostanie do tego czasu zniesiony i pozwolą na to kwestie organizacyjne – czytamy dalej.

Nie tylko Czempiń

Niestety Czempiń nie jest jedyną imprezą sportową, która musiała zostać przeniesiona na inny termin. Zmiany nie ominęły triathlonu. W kraju doszło do kilku roszad w tegorocznym kalendarzu zawodów.
Odwołane zostały dwa etapy  cyklu Elemental Tri Series 2020 w Grodzisku Mazowieckim. W jego ramach miał się odbyć Puchar Polski w triathlonie i w Blachowni, gdzie miały zostać rozegrane mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim. Ponadto zostały też odwołane zawody towarzyszące dla dzieci i bieg na 10 kilometrów. Na ten moment w cyklu Elemental Tri Series bez zmian pozostają zawody w Białymstoku. W ramach tej imprezy mają się odbyć MP w triathlonie na dystansie olimpijskim. Przełożony zostanie Puchar Europy w Olsztynie wraz z towarzyszącymi zawodami Elemental Tri Series Olsztyn. Nowy termin tych zawodów zostanie ogłoszony w ciągu kilku dni lub tygodni. Obecnie rozważane są terminy w sierpniu lub we wrześniu.
Tegoroczna edycja Triathlonu Lwa została odwołana. Choć były rozważane jeszcze terminy w sierpniu oraz we wrześniu. Triathlon Serock został przeniesiony na 6 września 2020 roku. W tym przypadku organizatorzy przewidują możliwość rezygnacji ze startu i zwrotu wpisowego w pełnej wysokości. Tatraman oraz Frydman Triathlon zostały odwołane. Osoby, które opłaciły start dostaną zwrot wpisowego. W lutym została podjęta decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji Triathlonu Wrocław. Powodem była niemożność ustalenia trasy etapu kolarskiego. Jeśli chodzi o Triathlon Lipiany, to organizatorzy czekają z decyzją do końca kwietnia. EvoTriathlon Gdańsk został przeniesiony z 1.05.2020 na 20.09.2020.

Przemysław Schenk
foto: Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X