Wiadomości

Challenge Mogan Gran Canaria. Znakomity Mika Noodt

W rywalizacji mężczyzn PRO podczas Challenge Mogan Gran Canaria też nie brakowało emocji oraz niespodzianek.

Patrząc na listę startową przed tymi zawodami, w roli faworytów do wygranej można było typować m.in.: Andreę Salvisberga, Jonathana Brownlee, czy Clementa Mignona. Jedno było pewne. Rywalizacja będzie emocjonująca i tak wyglądało na trasie!

Mocny Salvisberg

Najlepiej na etapie pływackim odnalazł się Andrea Salvisberg. Szwajcar wyszedł z wody z wynikiem 25:28. Miał jedynie dwie sekundy przewagi nad Jonathanem Brownlee. Na trzecim miejscu znajdował się Mika Noodt (25:31).

Ciekawie na rowerze

Na początku trasy kolarskiej wykreowała się czołowa piątka w składzie: Jonathan Brownlee, Andrea Salvisberg, Mika Noodt, Clement Mignon i Kieran Lindars. Po kilku kilometrach śmiało na czoło stawki wysunął się młody Noodt. Zaczął dyktować tempo. Niewiele później z tej czołówki odpadł Lindars.

Do końca etapu kolarskiego było spokojnie. Tym samym cała czwórka prawie równocześnie zameldowała się w T2 i wybiegła na kluczowy etap wyścigu. Choć w strefie zmian trochę dłużej został Jonathan Brownlee i wybiegł z 15 sekundami straty do prowadzącej trójki.

Kluczowy bieg

Na pierwszych kilometrach najlepiej odnalazł się młody Mika Noodt. 21-letni Niemiec po dwóch kilometrach miał 15 sekund przewagi nad Mignonem, 25 sekund nad Salvisbergiem i   40 s. nad Brownlee.

Z biegiem czasu oraz kolejnych kilometrów, Noodt utrzymywał wysokie tempo. Jedynie Mignon utrzymywał się w walce z Niemcem, tracąc do niego około 15 sekund. Kolejni zawodnicy tracili już przynajmniej dwie minuty do prowadzącego zawodnika.

Ostatecznie Noodt nie dał się dogonić. Tym samym reprezentant Niemiec wbiegł na metę z wynikiem 3:43:37. Nie krył radości na mecie.

– To było brutalne! Pływanie i rower były w porządku, ale bieg był na pełnym gazie. Nigdy nie utrzymywałem tak wysokiego tempa. Jestem bardzo zmęczony i szczęśliwy. Teraz mogę udowodnić, że nie jestem niespodzianką jednego wyścigu – mówił po wyścigu Mika Noodt.  

Podium uzupełnili: Clement Mignon (3:45:01) i Andrea Salvisberg (3:48:43).

TOP5 mężczyzn PRO

  1. Mika Noodt (GER) – 3:43:36
  2. Clement Mignon (FRA) – 3:45:01
  3. Andrea Salvisberg (SUI) – 3:48:43
  4. Leonard Arnold (GER) – 3:52:58
  5. Joao Ferreira (POR) – 3:54:19

Przemek Schenk
foto: Challenge Mogan Gran Canaria FB

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X