Szósty sezon LOTTO Triathlon Energy przechodzi do historii!

Kolejna edycja LOTTO Triathlon Energy dobiegła końca w niedzielę w Mrągowie. Impreza po raz kolejny spodobała się zawodnikom.

Dodatkową atrakcją było oficjalne powitanie w mieście olimpijczyka Piotra Myszki, który w Tokio zajął czwarte miejsce.

Przebieg rywalizacji

Pierwsi na starcie stanęli zawodnicy z 1/2 IM. Najszybszy na pływaniu był Artur Rybicki, który na pokonanie 1900 metrów potrzebował niewiele ponad 28 minut. Po rowerze w T2 pierwszy zameldował się lider klasyfikacji generalnej cyklu Tomasz Kamiński, który już do końca rywalizacji nie oddał prowadzenia i wygrał z czasem 4:19:16, wyprzedzając drugiego na mecie Artur Rybickiego o niewiele ponad minutę. Najlepszą kobietą na dystansie połówki była Beata Ciosek.

Na dystansie 1/4 pierwszy z wody wyszedł Mariusz Biskupski z Susza, a tuż za nim był mrągowianin Patryk Piasecki. Mrągowian mocno popracował na rowerze i do T2 dotarł z ponad 6 minutową przewagą, której nie dał już sobie odebrać na etapie biegowym zwyciężając z czasem 2:04:54. Wśród Pań najlepsza okazała się Katarzyna Kaczor.

Najkrótszy dystans wystartował punktualnie o 11:30. Doszło tutaj do pasjonującego pojedynku pomiędzy Mateuszem Mikołajczakiem z Rumi oraz Piotrem Łazaronkiem ze Starej Sikorskiej Huty. Łazaronek prowadził po pływaniu i rowerze, ale etap biegowy lepiej pokonał Mikołajczak. Odrobił prawie półtorej minuty straty i wygrał z przewagą prawie 30 sekund. Czas zwycięzcy 1:04:44. Najlepszą kobietą na dystansie 1/8 została Kinga Kozłowska, która osiągnęła czas 1:18:54.

Piotr Myszka powitany w Mrągowie

Przed rozpoczęciem ceremonii dekoracji miało miejsce oficjalne powitanie Piotra Myszki w Mrągowie. Zawodnik, który w Tokio wywalczył czwarte miejsce. Został bardzo miło przyjęty przez władze miasta i mieszkańców. Wcześniej na dystansie 1/4 IM wystartowała żona Piotra Myszki – Zuzanna, która stanęła na podium kategorii wiekowej.

Podczas zakończenia zawodów Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski pogratulował wszystkim startującym, podziękował za wizytę w Mrągowie i zaprosił na kolejną edycję zawodów w roku 2022.