Wiadomości

Challenge Mogan Gran Canaria. Wygrana Hiszpanki. Startowała Tomica

Dzisiaj zawodnicy rywalizowali w ramach zawodów Challenge Family. Wśród kobiet PRO nie zabrakło reprezentantki Polski – Anny Tomicy.

Na starcie stanęło siedem triathlonistek PRO. W tym gronie znajdowały się m.in.: Sara Perez Sala, czy powracająca po kontuzji – Nicola Spirig. Warto przypomnieć, że to jest ostatni rok w profesjonalnym triathlonie dla Szwajcarki.

Do rywalizacji stanęła też Anna Tomica, dla której to był pierwszy start w sezonie 2022. Miała startować w Challenge Salou, ale ostatecznie nie mogła przystąpić do zawodów ze względów zdrowotnych.

Mocne pływanie

Pierwsze z wody wyszły Lucy Buckingham (26:00) oraz Sara Perez Sala (26:02). Już na tym etapie wyścigu udało im się uciec od reszty rywalek, ponieważ trzecia Nicola Spirig, traciła do nich 3:27.

Anna Tomica przepłynęła część pływacką z wynikiem 36:56, co było najsłabszym wynikiem wśród zawodniczek PRO.

Prowadzenie Hiszpanki

Od początku etapy kolarskiego prowadziła Perez Sala, ale Buckingham jechała za nią. Obu zawodniczkom po kilku pierwszych kilometrach udało się powiększyć przewagę nad Spirig do pięciu minut. Do tego do Spirig dojechała Visser i wyprzedziła utytułowaną rywalkę.

Taka sytuacja utrzymała się do końca drugiej części trasy. Pierwsza była Perez Sala, ale tuż za nią znajdowała się Lucy Buckingham. Miały ponad sześć minut przewagi nad Holenderką, Els Visser.

Rozstrzygnięcia na biegu

Już po wyjściu z T2 Hiszpanka podkręciła tempo i uciekła od Brytyjki. Dzięki temu Perez Sala mogła bezpiecznie kontrolować sytuację. Już nie dała się dogonić żadnej z rywalek. Ostatecznie wbiegła na metę z wynikiem 4:11:40.

– Czułam się dobrze podczas pływania i jazdy na rowerze – mówiła Sara Perez Sala po przekroczeniu mety. – Razem z Lucy zmieniałyśmy się na rowerze, ale zdawałyśmy sobie sprawę, że zbliżamy się do końca wyścigu. Na biegu nie zdawałam sobie sprawy, że przewaga jest tak duża, jaka była w rzeczywistości. Choć wiedziałam, że jestem pierwsza. Po prostu biegałam swoje, ponieważ naprawdę chciałam wygrać – dodawała Hiszpanka.

Na drugim miejscu zawody zakończyła Els Visser (4:16:33). Udało się jej dogonić Buckingham i wyprzedzić Brytyjkę o 22 sekundy. Na czwartym miejscu zameldowała się Nicola Spirig. Szwajcarka pokonała trasę z czasem 4:21:07.

Anna Tomica pojawiła się na mecie z wynikiem 5:16:30. Tym samym uplasowała się na siódmym miejscu w rywalizacji kobiet PRO.

TOP5 kobiet PRO

  1. Sara Perez Sala (ESP) – 4:10:38
  2. Els Visser (NED) – 4:16:33
  3. Lucy Buckingham (GBR) – 4:16:55
  4. Nicola Spirig (SUI) – 4:21:07
  5. Julia Skala (GER) – 4:37:38

Przemek Schenk
foto: Challenge Mogan Gran Canaria FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X