Wiadomości

Challenge Gdańsk. Sloty do Roth rozdane

Organizatorzy przyznali 10 slotów na Challenge Roth 2022 finiszerom dystansu średniego, którzy w tym sezonie wystartowali w Gdańsku pod szyldem Challenge Family.

W 2021 roku impreza spod znaku Challenge Family po kilku latach przerwy wróciła do Polski. Przed laty odbywała się w Poznaniu, ale współpraca pomiędzy właścicielem marki Challenge, a organizatorem zakończyła się nieporozumieniem. W czerwcu byliśmy świadkami pierwszej po pandemicznej przerwie imprezie międzynarodowej w Polsce.

Sloty na Challenge Roth do wzięcia

– Zgodnie z obietnicą mamy dla zawodników, którzy rywalizowali w Gdańsku w 2021 roku sloty na Challenge Roth 2022, które planowane są na 3 lipca – mówił Adam Greczyło, dyrektor Challenge Gdańsk.

Wczoraj organizatorzy podali zawodników, którzy mogą cieszyć się ze slotów na legendarne zawody Challenge Roth.

Lista szczęśliwców

  1. Sabina Bartecka
  2. Małgorzata Harasimiuk – Grodzka
  3. Kacper Koszal
  4. Marcin Andrzejewski
  5. Sebastian Krasnodębski
  6. Przemysław Olkowski
  7. Paweł Rynko
  8. Adam Zięba
  9. Marek Grodzki
  10. Jarosław Oworuszko

Ważne informacje dla zawodników

Nagrodzone osoby otrzymają od organizatorów wszelkie szczegóły mailem na adres podany podczas rejestracji na Challenge Gdańsk 2021. Czas na dokonanie rejestracji i opłaty w wysokości 599 EUR jest do 31 października 2021 do godziny 23:59.

Do tego sloty są imienne, jeżeli któraś z osób wymienionych powyżej zrezygnuje przed 31 października 2021, wówczas slot zostanie przyznany przez organizatorów innej osobie.

Sami szczęśliwcy po otrzymaniu slotów nie ukrywali radości oraz emocji.

To było przeznaczenie

– Czułam, że tak będzie. Ten start jest mi przeznaczony. Już raz wygrałam slota do Roth, ale wtedy miałam do wyboru trzy różne starty. Zdecydowałam się na Challenge Gdańsk. Cieszę się ogromnie, bo te zawody mają magiczną aurę i są uznawane za najlepsze na świecie – mówi szczęśliwa Sabina Bartecka, która przyznaje, że właśnie Roth oraz Samorin będą głównymi punktami przyszłego sezonu.

Powrót do Roth

– Bardzo się cieszę, że będę mógł po raz drugi wystartować w Roth. Chciałem zawsze tam wrócić, bo to są niezapomniane momenty. Cały region żyje tymi zawodami, wszędzie tłumy kibiców i organizacja na najwyższym poziomie. To wszystko sprawia, że zawody mają status kultowych. To takie nasze europejskie Kona. No i pierwszy raz, ktoś wyznaczył mi cel startowy. Cieszy bardzo start w doborowym towarzystwie koleżanek i kolegów z Polski. Mam nadzieje, że uda się stworzyć jakiś narodowy team – przyznał Adam Zięba specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Kolejna edycja Challenge Gdańsk została zapowiedziana na 18 – 19 czerwca 2022 roku.

Przemek Schenk
foto: Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X