Lotto Triathlon Energy. Szybcy Kropiewnicka i Bogdanowicz na 1/4IM

W Lublinie startowano też na ćwiartce. Zwycięzcy mieli sporą przewagę nad resztą stawki.

Do wyścigu przystąpili m.in.: Agnieszka Kropiewnicka, czy Dominik Bogdanowicz, który niedawno wygrał sprint w Czempiniu, w formule duathlonu.

Cieszę się z wygranej, bo wyścig ułożył się po mojej myśli, nie było błędów. Poprawiłem też czasy sprzed roku zarówno na pierwszym biegu jak i na rowerze – mówił po tamtych zawodach Dominik Bogdanowicz, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Przekonująca wygrana Bogdanowicza

Zawodnik z Warszawy potwierdził dobrą dyspozycję z Czempinia, ale tym razem w triathlonie. Pokonanie trasy i zameldowanie się na mecie zajęło Dominikowi Bogdanowiczowi 1:57:39. Nad Pawłem Młodzikowskim miał 5:22 przewagi. Trzeci był Piotr Ciemielewski (2:03:22).

Dominacja Kropiewnickiej

Wśród kobiet zgodnie z przewidywaniami wygrała Agnieszka Kropiewnicka. Zawodniczka trenująca pod okiem Przemysława Szymanowskiego wbiegła na metę, z czasem 2:19:00. Drugą Aleksandrę Kępę wyprzedziła aż o 11:45. Podium uzupełniła Karolina Lubiszewska (2:37:00).