Challenge Family. Dwoje Polaków na podium. Liczni w TOP10 AG. Dzielą się wrażeniami

Znakomity start zanotowało kilku polskich amatorów, którzy zameldowali się w czołówce, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dwoje z nich znalazło się na podium.

Do Samorin udała się spora grupa polskich AG. Przed zawodami nie ukrywali optymizmu związanego z nadchodzącą rywalizacją. Wielu z nich wyjedzie ze Słowacji w dobrych humorach i z jeszcze lepszymi wynikami. Przykładem jest Maks Glapiński, który pokonał trasę z czasem 4:17:55, dzięki czemu zajął drugie miejsce w kategorii M20.

Nie tylko on z reprezentantów Polski zanotował dobry start w Samorin.

Nowak w TOP10

Małgorzata Nowak nie kryje radości z osiągniętego rezultatu. Pokonanie trasy zajęło jej 5:02:34. Tym samym uplasowała się na szóstej pozycji w kategorii K30. Podzieliła się wrażeniami ze startu, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Pływanie wyszło bardzo dobrze jak na mnie i moje umiejętności typowo nie pływackie (śmiech), pomimo rzeki i nurtu, który kosztował sporo sił zawodników. Rower i bieg zgodnie z oczekiwaniami. Jestem bardzo zadowolona. Szóste miejsce jest dla mnie dużym sukcesem. Wsparcie siostry i rodziny na starcie, a przede wszystkim biegu, dodało mi skrzydeł. Oby więcej takich startów w najlepszym towarzystwie i z bardzo dobrymi wynikamimówi szczęśliwa Małgorzata Nowak.

Poprawa czasu o cztery minuty

W czołowej dziesiątce kategorii wiekowej zameldował się też Marcin Andrzejewski. Pokonanie trasy zajęło mu 4:28:53. Tym samym ukończył wyścig na ósmym miejscu w M30.

Dzisiaj ten start pokazał, jak triathlon potrafi być piękny, ale zarazem brutalny. Dunaj był dużo bardziej łaskawy niż w zeszłym roku i poprawiłem czas o ponad 4 minuty, co bardzo cieszyprzyznaje Marcin Andrzejewski, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Niestety początek roweru zwiastował duże problemy żywieniowe. Nie udawało się przyjąć niczego, nawet wody. Kilka razy podczas walki w wodzie mocno się opiłem. Myślę, że to mogło być przyczyną, bo jak do tej pory nie było żadnych problemów. Mimo wszystko rower ukończyłem na drugim miejscu. Postanowiłem , że obojętnie co by się nie działo, dokończę bieg. Uważam, że takie trudne chwile najlepiej kształtują charakter i procentują w przyszłości! Zawody kończę na 8 miejscu, ale czasem ukończenie jest ważniejsze od samego miejsca. Jestem amatorem. Dla mnie liczy się walka ze słabościami i satysfakcją. Aczkolwiek nie będę ukrywał, że pozostaje duży niedosyt. Myślę, że przy normalnej dyspozycji medal był w zasięgu. Na szczęście będę miał na pewno wiele okazji do rewanżu. Dziś jestem trochę obrażony na triathlon, a od jutro zaczynam walkę Roth SUB9 – dodaje Andrzejewski.

Urbańska tuż za podium

Przed zawodami wahała się, czy wystartować w tych zawodach. Powodem była kontuzja i przez nią spowodowany brak rytmu biegowego. Mimo wszystko Ewa Urbańska podjęła rękawice. W efekcie otarła się o podium, zajmując czwarte miejsce w K45. Tę wysoką pozycję zawdzięcza dobrego wyniku – 5:08:40. Po zawodach dzieliła się wrażenia i nie ukrywała zadowolenia.

Jestem bardzo zadowolona. Cztery lata temu też startowałam w Samorin i zajęłam czwarte miejsce. Wówczas towarzyszył mi niedosyt z powodu tego wyniku. Natomiast dzisiaj nawet nie byłam pewna, czy wystartuję. Niedawno byłam wyłączona z treningów biegowych z powodu kontuzji. Moje bieganie stało pod znakiem zapytania. Jestem zadowolona, że dobiegłam do mety i było wszystko dobrze – powiedziała po zawodach Ewa Urbańska, w rozmowie z TriathlonLife.pl. Warto wspomnieć, że zawodniczka wykręciła najszybszy bike split wśród wszystkich kobiet AG. Tak jak planowała.

Pełne zadowolenie

Udany start zaliczyła też Sabina Bartecka, która startowała w K45. Pokonanie trasy zajęło jej 5:11:11 i uplasowała się na siódmym miejscu, w kategorii wiekowej.

Zawody pod względem organizacyjnym mega. Bardzo mi się podobało. Pływanie wyszło dłuższe, trasa rowerowa też – ponad 92 km. Pływało się super. Woda bardzo przyjemna, chociaż musiał być jakiś nurt, bo tempo średnie. Trasa rowerowa piękna, choć wymagająca, na powrocie silny wiatr, który mocno zwolnił. Bieganie głównie po trawie, wybiegu dla koni. Ale właśnie bieganie poszło mi najlepiej. Udało się poprawić czas z biegania z połówki z Poznania. Więc jestem bardzo zadowolona. Dużo osób wyprzedziłam właśnie na bieganiu. To bardzo mnie cieszy. Nauczyłam się biegać szybko w trudnych warunkach i po mocnym rowerzemówiła zadowolona Sabina Bartecka, specjalnie dla TriathlonLife.pl. Warto dodać, że w tej samej kategorii, na 10 miejscu uplasowała się Julita Sikora (5:18:32).

Kaczkowska vs Kowalska o 3 miejsce

Do ciekawej walki między dwiema Polkami doszło w kategorii K40. Ostatecznie szybsza okazała się Katarzyna Kaczkowska. Wyprzedziła Angelikę Kowalską o 28 sekund, która po starcie podzieliła się wrażeniami z wyścigu.

Niedosyt jest zawsze. Czwarte miejsce jest najbardziej bolesne, a jak przegrywa się 28 sekund medal na Mistrzostwach Świata to… Dobrze, że z Katarzyną Kaczkowską – szacunek dla niej. Niestety, rower odczułam na moich czworogłowych, które pękały przy każdym kroku – opisywała Angelika Kowalska, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Pozostali Polacy w TOP10

Katarzyna Kaczkowska, obok Maksa Glapińskiego znalazła się na podium w AG. Zajęła trzecie miejsce w K40, pokonując trasę z czasem 5:04:06.

W TOP10 kategorii M25 Maciej Ogrodnik uplasował się na 10 miejscu. Zameldował się na mecie z wynikiem 4:16:24. Jacek Jędrasiewicz otarł się o podium w M30. Z czasem 4:12:36 zajął czwarte miejsce. Tę samą lokatę, ale w kategorii M40, wywalczył Przemysław Olkowski, pokonując trasę z wynikiem 4:34:47. Z czwartego miejsca cieszył się również Michał Twarowski (M45), meldując się na mecie z rezultatem (4:24:45).

Krzysztof Sarapuk w M50 ukończył zawody na piątym miejscu (4:42:28). W tej samej kategorii wiekowej Janusz Zienkiewicz zajął ósmą lokatę (4:46:20). Andrzej Lewandowski w M60 ukończył zmagania na 9 miejscu (5:34:30).