Wiadomości

Challenge Family ponownie w Polsce! Wystartuj w Gdańsku!

Piękna lokalizacja nad Morzem Bałtyckim, błyskawicznie szybka trasa i zapierający dech w piersiach finisz na gdańskim molo. CHALLENGEFAMILY dodaje do kalendarza nowy wyścig: 20 czerwca 2021 roku odbędzie się CHALLENGEGDANSK. Debiutancka edycja imprezy przeznaczona jest dla 1750 zawodników.

-Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że po blisko trzech latach pracy możemy ogłosić nowy wyścig i zaprosić wszystkich zawodników do udziału w zawodach w pięknym mieście Gdańsk – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło.  – To olbrzymi honor, ale jednocześnie wielka odpowiedzialność jaka wynika ze sprowadzenia marki CHALLENGEFAMILY ponownie do Polski.

W ramach CHALLENGEGDANSK rozegrane zostaną wyścigi na dwóch dystansach – dystans średni (1,9 km – 90 km – 21,1 km) z udziałem maksymalnie 1000 zawodników oraz Sprint (0,75 km – 20 km – 5 km) z udziałem maksymalnie 750 zawodników. W takich zawodach każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy dłuższego wysiłku mogą wystartować na dystansie średnim, a zawodnicy, którzy skupiają się na krótszym dystansie z pewnością odnajdą się na sprincie.

Piękna i szybka trasa

Zawody CHALLENGEGDANSK rozpoczną się na gdańskiej plaży, a etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli będzie prowadzić obok Energa Stadion, który był jedną z aren EURO2012 oraz obiema nitkami tunelu pod martwą Wisłą. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży i parku Ronalda Regana. Meta zawodów będzie zlokalizowana na molo w Gdańskim Brzeźnie.

Podczas CHALLENGEGDANSK zawodnicy będą mogli wywalczyć 72 sloty na mistrzostwa świata serii CHALLENGEFAMILY, które odbędą się w słowackim Samorin w 2022 roku.

Gdańsk przepustką do ROTH

Ale to nie koniec atrakcji, bo w Gdańsku będzie można zdobyć również przepustkę do Roth, na kultowe zawody triathlonowe na pełnym dystansie w niemieckim mieście. Co roku do Roth przyjeżdża kilka tysięcy triathlonistów i o wiele więcej kibiców. Od 2021 roku jedna z dróg do Roth prowadzi przez Gdańsk!

– Serdecznie zapraszam wszystkich zawodników do Gdańska w czerwcu 2021 roku. Będziecie mieli okazję rywalizować w otoczeniu niezwykłej przyrody, w historycznym, ale i nowoczesnym mieście – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Mistrz olimpijski zaprasza

– Jako mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie jestem zawsze dumny i szczęśliwy, kiedy w Gdańsku możemy gościć międzynarodową imprezę. Pomimo zakończenia sportowej kariery pozostaję aktywny i z wielką przyjemnością obserwuję zmagania zawodników. Nie mogę się już doczekać tych wyjątkowych zawodów, które odbędą się w moim mieście. Zachęcam wszystkich, którzy czują się na siłach, aby wzięli udział w Challenge Gdańsk. Niech każdy wybierze dystans na miarę możliwości i niech wygra najlepszy! – mówi Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu. 

-W roku 2021 podejmujemy nowe wyzwanie bowiem Triathlon Gdańsk otrzyma nowy brand i nowy dystans. Challenge Gdańsk to impreza, która jest dla nas bardzo ważna i chcemy żeby był imprezą premium w naszym mieście – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

CHALLENGEGDANSK jest dla CHALLENGEFAMILY wielkim kapitałem w naszym kalendarzu – wyjaśnia CEO Jort Vlam. Polska jest pięknym krajem, a Gdańsk jest miastem równie pięknym co wyjątkowym. To miejsce jest odpowiednie dla sportowców z całej Europy jak również dla zawodników spoza Europy.  20 czerwca czeka nas niezapomniany i spektakularny wyścig.

Zgłoszenia na CHALLENGEGDANSK rozpoczną się 6 grudnia. Szczegółowe informacje o imprezie można znaleźć na stronie zawodów www.challenge-poland.com oraz na oficjalnym profilu imprezy na portalu Facebook (@ChallengeGdansk) oraz Instagram (@ChallengeGdansk).

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X