Wiadomości

Castle Triathlon Malbork. Wygrana Igora Siódmiaka i Kingi Kozłowskiej na 1/4IM

Pierwszego dnia zawodów w Malborku rywalizowano m.in.: na ćwiartce. Na starcie zjawiło się kilku mocnych zawodników, co zwiastowało dobry wyścig.

Do rywalizacji przystąpili m.in.: Igor Siódmiak, czy Paweł Reszke, dla którego to był test przed zbliżającymi się mistrzostwami świata na Hawajach. Na starcie zjawił się również Rafał Wąsowski, który ma za sobą bardzo udany start podczas Ironman Kalmar, gdzie pierwszy raz w karierze złamał dziewięć godzin na pełnym dystansie.

Dla takich zawodów uprawiam ten sport, to był podręcznikowy dzień konia, wszystko zagrało – oceniał tamten start Rafał Wąsowski, dla którego to był powrót po poważnych problemach zdrowotnych.

Dobra pogoda na trasie

Zawodnikom dopisała też na trasie pogoda, podobnie jak na dystansie 1/8IM, co w przypadku zawodów w Malborku nie jest takie oczywiste. Prognozy przedstawione przez organizatorów na ten weekend wyglądały tak:

O panujących warunkach pogodowych na trasie opowiadała też specjalnie dla TriathlonLife.pl, Kamila Kryger z Labosport.

Według ostatnich pomiarów woda miała 20 stopni, także była ciepła. Warunki pogodowe były bardzo dobre. Pogoda jest piękna, co dziwne, jak na Malbork. Dzisiaj startowało około 800 osób – powiedziała Kamila Kryger, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Siódmiak poza zasięgiem

Bezkonkurencyjny okazał się Igor Siódmiak, który od samego początku pokazał, że jest w gazie. Wyszedł pierwszy z wody, z jednominutową przewagą nad drugim zawodnikiem. Na kolejnych etapach rywalizacji tylko powiększał sukcesywnie dystans nad resztą zawodników.

Ostatecznie pokonanie trasy zajęło mu 1:55:11. Był jedynym zawodnikiem, któremu udało się złamać 2h.

Zadowolony Wąsowski

Na drugim miejscu zmagania zakończył Rafał Wąsowski, który stracił do zwycięzcy 8:08. Mimo tak dużej straty jest zadowolony z wyścigu, co przyznawał specjalnie dla TriathlonLife.pl.

To były mocne zawody. Znowu zaskakująco dobre pływanie. Na rowerze poszedłem bardzo mocno, być może nawet odrobinę za mocno, bo na biegu czułem się bardzo źle. Igor oczywiście był poza zasięgiem. Więc skupiłem się na obronie drugiego miejsca, chłopaki mocno napierali. Ostatecznie udało się wybronić drugie miejsce, z czego jestem bardzo zadowolony, fajne zawody i fajny wyścig – mówił po zawodach Rafał Wąsowski, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Powrót dyspozycji do normy

Podium uzupełnił Paweł Reszke, który zameldował się na mecie, z wynikiem 2:04:43. Sam przyznaje, że forma wraca do normy, co go cieszy, bo do MŚ na Hawajach został raptem miesiąc.

Od startu w  Ironman Gdynia minęło 4 tygodnie. Cieszę się, że dyspozycja wraca do normy. Włożyłem dużo pracy szczególnie w ostatnim tygodniu. Dużo trenowałem. Tym bardziej jestem zadowolony z dzisiejszej dyspozycji. Bardzo dobrze nastraja mnie to do pracy przez najbliższe tygodnie. Do MŚ na Hawajach został miesiąc. Dzisiaj wiem, że wszystko idzie w dobrym kierunku….. ALOHA – przyznawał Paweł Reszke, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

TOP5 mężczyzn 1/4IM

  1. Igor Siódmiak – 1:55:11
  2. Rafał Wąsowski – 2:03:19
  3. Paweł Reszke – 2:04:43
  4. Kamil Kołosowski – 2:04:48
  5. Adam Ogłoblin – 2:07:40

Zwycięstwo Kozłowskiej

Najszybszą zawodniczką na tym dystansie okazała się Kinga Kozłowska, choć po pływaniu zajmowała dopiero 18 miejsce i musiała ostro gonić rywalki, jeśli liczyła na osiągnięcie dobrego wyniku. Ta sztuka udała się jej już na etapie kolarskim, który kończyła na trzecim miejscu, tracąc do prowadzącej rywalki jedynie dwie minuty.

Dzięki ostrej pracy na biegu, już po pierwszych pięciu kilometrach objęła prowadzenie i go nie oddała, przekraczając metę, z czasem 2:28:01. Podium uzupełniły Marta Motylewska (2:30:27) oraz Katarzyna Chodań (2:31:10).

TOP5 kobiet 1/4IM

  1. Kinga Kozłowska – 2:28:01
  2. Marta Motylewska – 2:30:27
  3. Katarzyna Chodań – 2:31:10
  4. Milena Budrewicz – 2:31:45
  5. Małgorzata Dziedzic – 2:34:20

Przebieg trasy

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, materiały organizatorów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X