Rozmowa

Dlaczego burmistrz wspiera triathlon?

Rozmawiamy z Jackiem Nowakiem, burmistrzem gminy Krzywiń, na terenie której odbędzie się Triathlon Soplicowo. To już 13 czerwca 2021. 

Panie Burmistrzu, mimo trudnych czasów nie wycofał się Pan ze wsparcia imprezy triathlonowej. Jak ważne jest dla Pana angażowanie się w takie lokalne inicjatywy sportowe?
Jacek Nowak: Faktycznie mam nadzieję, że czas pandemii mija, a wraz z nią wszelkiego rodzaju ograniczenia w uprawianiu sportów i organizacji imprez. Uważam, podobnie jak współorganizatorzy i partnerzy Triathlonu Soplicowo, że czas zacząć powracać do normalności i organizacji imprez. Jesteśmy przekonani, że to dobry czas na nowy start. Otwartość na organizatorów imprez i wsparcie tych inicjatyw jest trwałe i niezmienne, przy tym niezmiernie ważne, z punktu widzenia rozwoju kultury fizycznej, promocji sportu i zdrowego stylu życia, aktywności ruchowej, współzawodnictwa, profilaktyki uzależnieniowej, ale również promocji gminy. Pozytywny wymiar organizacji imprez i nasze celowe zaangażowanie ma motywować społeczeństwo do aktywności fizycznej, co spowoduje pozytywne efekty w jakości życia i zdrowia mieszkańców.

Jakiego rodzaju jest to wsparcie?
Jacek Nowak:
Wsparcie Triathlonu Soplicowo ma charakter finansowy, logistyczny i organizacyjny. Ponadto uczestniczymy w każdym etapie organizacji imprezy, jak również poszukiwania efektywnych rozwiązań i pomysłów, które mają spowodować wysoki poziom, niezapomniany klimat i wyjątkowość tej imprezy. Zapewniam, że Triathlon Soplicowo jest wyjątkowy, niepowtarzalny, oryginalny i rewelacyjny.

Gmina Krzywiń, choć nie jest dużą gminą, to organizuje wiele imprez sportowych. Jakie jeszcze?
Jacek Nowak:
Gmina Krzywiń to blisko 10 tys. osób mieszkających w 31 miejscowościach i przysiółkach. Gmina to przepiękny krajobraz, to lasy, pola, łąki, pięć jezior. Na terenie Gminy corocznie są organizowane imprezy biegowe: Powstańcze Biegi Przełajowe, Bieg z Lirą po koniczynkę, Bieg Fartucha. Imprezy rowerowe: zawody w kolarstwie szosowym Solid Race, Solid MTB, Solid Team Race (drużynowa jazda na czas).

Czy jest Pan aktywnym uczestnikiem tych wydarzeń sportowych? 
Jacek Nowak:
Oczywiście, jestem zdeterminowany i zmotywowany do startu w lokalnych imprezach triathlonowych. Osobiście startuję w Triathlonie Soplicowo od 2018 roku. W tej edycji też planuję wystartować. Oprócz tego biorę udział w Championman Duathlon w Czempiniu, w Duatlonie w Pęcławiu oraz Greatman Triathlon Trilogy w Kościanie.

Rozmawiał Przemek Schenk

Organizatorzy zapraszają w wyjątkowe miejsce 

Zapraszamy Was na wyjątkową imprezę triathlonową, łącząca sport i kulturę. To już trzeci TRIATHLON SOPLICOWO – 13 czerwca 2021 r. który odbędzie się w Cichowie gm. Krzywiń, 40 km od Leszna, 60 km od Poznania. Będziecie mogli zmierzyć się na dystansach 1/4 i 1/8 IM, zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. Nie zapomnimy również o najmłodszych sportowcach.O Cichowie mówi się dziś, że to najbardziej filmowa miejscowość w Polsce. 22 lat temu, latem 1998 roku Andrzej Wajda rozpoczął zdjęcia do Pana Tadeusza – filmu , który jest adaptacją epopei, którą zna każdy Polak. W 1999 roku wybudowany przez górali folwark Soplicowo trafił wprost z planu filmowego niedaleko Józefowa pod Warszawą do malutkiego, urokliwego Cichowa w gminie Krzywiń, w województwie wielkopolskim.

Ta filmowa dekoracja do adaptacji poematu Adama Mickiewicza jest prawdziwym scenograficznym majstersztykiem Allana Starskiego. Słynny scenograf stworzył Mickiewiczowskie Soplicowo na wzór autentycznych gospodarskich zabudowań z początku dziewiętnastego wieku. Folwark z filmowej superprodukcji Andrzeja Wajdy stanął w pięknym miejscu – nieopodal morenowego jeziora otoczonego lasem, tuż przy starym sadzie. I to właśnie tutaj, w filmowym folwarku umiejscowimy dla Was metę.

Zapraszamy!!!
Cicho o Was nie będzie!
Najbardziej “kulturalny” triathlon w Polsce. Meta i strefa finiszera w Skansenie Soplicowo. Obowiązkowy Polonez na plaży.
Starty indywidualne i sztafety na dystansie 1/8IM i 1/4IM
Bigos Staropolski na mecie. Urokliwa trasa kolarska i biegowa
Zawody crossduathlonowe dla dzieci i młodzieży.


Program:

Piątek 11.06.2021
👉 godz.19.00 Bieg Filmowe Soplicowo
👉godz. 21.O0 Spotkanie z Jerzym Górskim i film “Najlepszy”

Sobota
👉Chill out

Niedziela 13.06.2021
👉 9.30 start Junior Soplicowo Crossduathlon
👉13.15 Polonez na plaży
👉13.30 Triathlon Soplicowo
👉Występ Zespół Wokalny Semplicze
i wieczorem…
👉Dźwięki magicznego HANDPAN Drum Yoga

Zapisy on-line trwają tylko do 10 czerwca, do północy!!! Później będzie można zapisać się na miejscu, w biurze zawodów. 

Więcej: www.triathlonsoplicowo.pl

foto: Triathlon Soplicowo/Jacek Koperski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X