MŚ duathlon. Wygrana Guerbeura i Brea Abreu. Dobry Hadas

W Hiszpanii zawodnicy walczyli w ramach mistrzostw świata w duathlonie. Na starcie elity stanęło dwoje reprezentantów Polski.

Do boju przystąpili m.in.: Marta Łagownik oraz Krzysztof Hadas, który już w przeszłości notował dobre wyniki w tej formule. Dwa lata temu udało mu się zająć czwarte miejsce w mistrzostwach Europy u-23. Wówczas nie krył zadowolenia z tego rezultatu. Jak było tym razem?

Wygrana Francuza

Najszybszy okazał się reprezentant Francji Nathan Guerbeur, który zameldował się na mecie z czasem 1:45:28. Tym samym wyprzedził o sześć sekund rodaka Maxime Hueber-Moosbruggera. Podium uzupełnił Arnaud Dely, który pokonał trasę z wynikiem 1:45:53.

Hadas tuż za TOP10

Krzysztof Hadas zameldował się na mecie z wynikiem 1:48:24. To mu dało 14 pozycję, plasując się w połowie stawki. Do TOP10 zabrakło 26 sekund.

Rywalizacja kobiet

Joselyn Daniely Brea Abreu okazała się najszybsza wśród zawodniczek. Pokonanie trasy zajęło jej 2:00:19. Tym samym udało się jej pokonać Japonkę Ai Uedę o 11 sekund. Na trzecim miejscu znalazła się Marion Legrand. Reprezentantka Francji do zwyciężczyni straciła 22 sekundy.