Wiadomości

Brownlee wypada z próby SUB7. Skipper na ratunek

Już w najbliższy weekend czwórka czołowych triathlonistów spróbuje zapisać się w historii pełnego dystansu. Niestety, na ostatniej prostej pojawiły się kolejne problemy.

Jakiś czas temu z Pho3nix Sub-8 wypadła Lucy Charles – Barclay, którą wykluczyła kontuzja. Doznała przeciążeniowego złamania biodra. Ten uraz wykluczył zawodniczkę z mistrzostw świata Ironman St. George oraz Pho3nix Sub-8. W jej miejsce weszła Kat Matthews. Niestety, to nie jest jedyna zmiana przed nadchodzącą realizacją próby złamania ośmiu godzin u kobiet i siedmiu u mężczyzn na pełnym dystansie.

Brownlee wypadł przez kontuzję

Alistaira Brownlee nie omijały ostatnio problemy zdrowotne. Najpierw kontuzja kostki, potem choroba, a teraz przydarzyło się Brytyjczykowi przeciążeniowe złamanie biodra.

– Szczerze, jestem zdruzgotany. Uwielbiałam pracować z moim zespołem. To był cel, który na równi z igrzyskami olimpijskimi ponownie pobudził mnie w sporcie. Jestem załamany – przyznał Alistair Brownlee.

Ostatecznie miejsce Brytyjczyka zajmie Joe Skipper, który w ostatni weekend wystartował w Sierakowie. Jednak kontuzja Brownlee nie oznacza, że sam zawodnik nie będzie obecny na trasie wyzwania. Będzie wspierać Skippera podczas etapu pływackiego, a potem zajmie się obowiązkami medialnymi.

Komentarz Norwega

Do całej sytuacji odniósł się drugi z zawodników, który w najbliższy weekend stanie do rywalizacji, Kristian Blummenfelt. Przyznaje, że Joe Skipper będzie trudnym rywalem.

– Z Joe nie będzie prościej. Ma lepsze CV na pełnym dystansie i wyższą pozycję w światowym rankingu niż Alistair. Nie mogę się doczekać wyzwania – mówił Krystian Blummenfelt.

Całe wydarzenie jest zaplanowane na 5-6 czerwca na niemieckim torze wyścigowym Dekra Lausitzring, niedaleko Drezna.

Przemek Schenk
źródło: tri-today

foto: Alistair Brownlee Instagram, triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X