Wiadomości

BMC LAB Wrocław już otwarte…

Projekt BMC LABS rośnie w siłę! Wrocław to kolejne miasto w Polsce, które posiada miejsce skrojone na miarę kolarskiej i triathlonowej społeczności.

– Ideą powstania miejsca takiego jak BMC LAB Wrocław jest odpowiedź na rosnące oczekiwania świadomych i zaangażowanych w kolarstwo pasjonatów tego sportu. W Veloshop BMC LAB Wrocław, klient oprócz wyjątkowego doświadczenia obcowania z marką BMC ma okazję skorzystać z usług fittingowych i fachowego doradztwa na najwyższym poziomie. – mówi Robert Senczek, CEO firmy Taurus będącej oficjalnym przedstawicielem marki BMC Switzerland w Polsce. – Ponadto miejsce to jest wyjątkowym punktem spotkań, rozmowy i poszerzania swojej wiedzy o kolarstwie. Po sukcesie BMC LAB Kraków, salon we Wrocławiu ma szansę stać się obowiązkowym punktem na mapie Wrocławia dla każdego, kto interesuje się tematyką rowerową. W najbliższych miesiącach planujemy uruchamiać następne salony w ramach projektu BMC LABS w kolejnych miastach – dodaje

Gdzie powstał pierwszy BMC LAB?

Pierwszy BMC LAB powstał w ubiegłym roku w Krakowie, a 21 maja oficjalnie ruszył Veloshop BMC LAB Wrocław. Nowe miejsce spotkań mieści się przy ulicy Błękitnej 13b w Bielanach Wrocławskich i swoją lokalizacją zachęca do wyruszania na kolarskie lub triathlonowe treningi. W bezpośrednim sąsiedztwie lokalu znajduje się kryty basen, ścieżki biegowe i rowerowe oraz rozpoczynają się najbardziej popularne trasy kolarskie na południu Wrocławia. Veloshop BMC LAB Wrocław to idealne miejsce na skrzyknięcie się ze znajomymi na wspólną aktywność, pozostawienie swojego samochodu na dużym parkingu przed lokalem, wypicie pobudzającej kawy i rozpoczęcie treningu szosowego np. w kierunku Sobótki.

Dla kogo jest BMC LAB Wrocław?

BMC LAB Wrocław został stworzony z myślą o ludziach, którzy stawiają na aktywność lub na tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem. Za sprawą systemu 3DMA fitterzy mogą dopasować odpowiedni rozmiar ramy przed zakupem roweru BMC Switzerland oraz na ustawienie pozycji na rowerze po zakupie roweru. Kompleksowe stanowisko badawcze wykorzystuje technologię Motion Capture. System składa się na zestaw czterech kamer i markerów umieszczonych na ciele zawodnika. Oprogramowanie 3D Motion Analyzer zawiera specjalizowane algorytmy i tworzy szczegółowe raporty. Na podstawie wyników badań, wstępnego wywiadu, odczuć i ewentualnych ograniczeń klienta – fitter ustawia optymalną pozycję na rowerze.

To oni tworzą BMC AB Wrocław

BMC LAB Wrocław to również ludzie. Zespół Veloshop tworzą byli wyczynowi kolarze i pasjonaci triathlonu, czyli m.in Zbigniew Gucwa (triumfator dwóch wyścigów z kalendarza UCI, a obecnie trener czołowych polskich triathlonistów z grupy GVT BMC Triathlon Team ), Konrad Tomasiak (wielokrotny Mistrz Polski na szosie i torze, zwycięzca prologu Wyścigu Dookoła Mazowsza), Konrad Czajkowski (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, 11. miejsce w Mistrzostwach Świata juniorów).
– Cieszymy się, że możemy wystartować na pełnych obrotach” , mówi Konrad Tomasiak.

Wrocław rośnie w siłę

Wrocław to aktualnie jeden z najsilniejszych ośrodków triathlonowych w Polsce. Ilość amatorskich grup treningowych rośnie tu jak na drożdżach. Dodatkowo mieszka tu również pokaźna grupa zawodników kategorii PRO.
– Moim zdaniem Veloshop BMC LAB Wrocław w tej lokalizacji tworzy ciekawe i klimatyczne miejsce sportowych spotkań”, opowiada Aleksandra Jędrzejewska (GVT BMC Triathlon Team), triumfatorka m.in Castle Triathlon Malbork. – Sama mieszkam na południu Wrocławia i najczęściej przez Bielany Wrocławskie wyruszam na trening. Z pewnością będę zaglądać do chłopaków, by napić się dobrej kawy i przy okazji oddać rower na serwis – dodaje zawodniczka.

Godziny otwarcia

Aktualnie Veloshop BMC LAB Wrocław jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, a w soboty od 9 do 13. W asortymencie salonu oprócz rowerów znajdują się również: odzież kolarska i triathlonowa, akcesoria kolarskie i triathlonowe (kaski, buty, części osprzętu, bojki do treningów open water, czepki czy okularki pływackie).

materiały prasowe

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close