Wiadomości

„Biegacze dla Ukrainy” zebrali już ponad 13 tysięcy złotych

Już tylko tydzień pozostał do zakończenia charytatywnej rywalizacji pod hasłem „Biegacze dla Ukrainy”.

Do tej pory udało się zebrać prawie 13 tysięcy złotych. Całkowity przychód z opłat startowych zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Przebiec 5 kilometrów i dołączyć do zbiórki można tylko do końca marca.

W Polsce ponad dwa miliony uchodźców

Na skutek wojny w Ukrainie i bestialskiej napaści Rosji, do Polski trafiło już ponad 2 miliony uchodźców. W ten sposób nasz kraj stał się jednym z liderów światowego rankingu państw przyjmujących uchodźców. Zdecydowana większość osób, które przyjechały do Polski, to kobiety z dziećmi oraz osoby w podeszłym wieku. Zmuszeni do wyjazdu z ojczyzny, zdołali zabrać tylko niewielką ilość rzeczy, często spakowanych w jedną walizkę. Potrzeby uchodźców są ogromne. Z tego powodu agencja marketingu sportowego Sport Evolution, zachęca do udziału w charytatywnym biegu na 5 km.

​- W błyskawicznym tempie udało nam się zorganizować to charytatywne wydarzenie – powiedział Michał Drelich, prezes Sport Evolution. – Od startu biegu, czyli od 2 marca, w portalu SlotMarket.pl, zarejestrowało się ponad 340 osób. Do przebiegnięcia jest dystans pięciu kilometrów. Dzięki hojności biegaczy udało się do tej pory zebrać ponad 13 tysięcy złotych. Do końca wyzwania pozostał tydzień. Mamy nadzieję, że jeszcze więcej osób zdecyduje się wziąć udział. Całkowity przychód z rywalizacji „Biegacze dla Ukrainy” przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy – zaznaczył Michał Drelich.

Na czym polega akcja?

„Biegacze dla Ukrainy” to rywalizacja wirtualna, która potrwa do 31 marca do północy. Uczestnicy wyzwania samodzielnie wybierają trasę biegu. Może to być dowolne miejsce na świecie. Ważne by dystans, minimum 5 kilometrów, pokonać do końca miesiąca. Zarejestrowani zawodnicy otrzymają dostęp do aplikacji JustMove, która zarejestruje ich aktywność i prześle rezultat biegu do organizatorów.

– Aplikacja JustMove jest bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna – podkreślił Maciej Pawłowski, New Business Development Manager Sport Evolution. – Po zainstalowaniu JustMove na urządzeniu mobilnym i dołączeniu w aplikacji do biegu „Runners for Ukraine”, możesz sparować własne urządzenie rejestrujące aktywności z JustMove. Aplikacja współpracuje z popularnymi urządzeniami, takich firm jak: Garmin, Polar, Suunto, FitBit, czy Apple. Można też rejestrować aktywność bezpośrednio aplikacją JustMove – zaznaczył Maciej Pawłowski.

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w biegu charytatywnym „Runners for Ukraine” i wsparcia osób, którym właśnie teraz nasza pomoc jest najbardziej potrzebna. Opłata startowa to 20 zł. W procesie rejestracji, każdy uczestnik może przekazać dodatkową, dowolną kwotę pieniędzy na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X