Wiadomości

Biegacze dla Ukrainy. Weź udział w rywalizacji charytatywnej na rzecz uchodźców wojennych

Potrzeby uchodźców wojennych z Ukrainy są ogromne. Każde wsparcie i każda złotówka się liczy. Dlatego zachęcamy wszystkich do startu w charytatywnym biegu wirtualnym – “Runners for Ukraine”.

Weź udział w tym wydarzeniu. Pokonaj dystans 5 km, a cały przychód z opłat startowych zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy uchodźcom wojennym.

Cierpienie setek tysięcy osób​

Na skutek agresji Rosji na Ukrainę cierpi wielu naszych wschodnich sąsiadów. Setki tysięcy z nich, w tym przede wszystkim kobiety z dziećmi oraz osoby starsze, zmuszone zostały do porzucenia całego swojego dobytku i ucieczki z terenów objętych wojną. Apelujemy do wszystkich o pomoc i wsparcie Ukraińców.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnym biegu “Runners for Ukraine” – powiedział Michał Drelich, prezes Sport Evolution. – Całkowity przychód z biegu zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej organizującej pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Opłata startowa wynosi 20 złotych. W procesie rejestracji każdy uczestnik może również przekazać dowolną, dodatkową kwotę pieniędzy na rzecz pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Każda złotówka się liczy. Wierzymy, że społeczność biegowa w Polsce, ale też na całym świecie zaangażuje się i wesprze uchodźców wojennych z Ukrainy – apeluje prezes Sport Evolution.

Akcja zaczęła się wczoraj

​Wirtualny bieg “Runners for Ukraine” rozpoczął się w środę (2 marca). Potrwa do 31 marca do północy. Uczestnicy wyzwania samodzielnie wybierają trasę biegu. Może to być dowolne miejsce na świecie. Ważne by dystans, minimum 5 kilometrów, pokonać do końca miesiąca. Zarejestrowani zawodnicy otrzymają dostęp do aplikacji JustMove, która zarejestruje ich aktywność i prześle rezultat biegu do organizatorów.

– Aplikacja JustMove jest bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze, wręcz intuicyjna – podkreśla Maciej Pawłowski, New Business Development Manager Sport Evolution. – Po zainstalowaniu JustMove na urządzeniu mobilnym i dołączeniu w aplikacji do biegu „Runners for Ukraine”, możesz sparować swoje urządzenie rejestrujące aktywności z JustMove. Aplikacja współpracuje z popularnymi urządzeniami, takich firm jak: Garmin, Polar, Suunto, FitBit, czy Apple. Można też rejestrować aktywność bezpośrednio aplikacją JustMove – zaznacza Maciej Pawłowski.

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w biegu charytatywnym „Runners for Ukraine” i wsparcie osób, którym właśnie teraz nasza pomoc jest najbardziej potrzebna. Całkowity przychód z opłat startowych oraz wszystkie dodatkowe wpłaty, trafią na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. Posłużą do pomocy osobom poszkodowanym. Pobiegnijmy razem, by pomóc uchodźcom wojennym z Ukrainy!

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X