Wiadomości

„Bestia” otwiera sezon w Żyrardowie, na horyzoncie MP w sprincie

Tomasz Marcinek zajął drugie miejsce w zawodach na dystansie 1/4 IM, rozgrywanych w ramach Garmin Iron Triathlon Żyrardów, ustępując jedynie Tomaszowi Szali. W strefie finiszera porozmawialiśmy z zawodnikiem z Raciborza o jego wrażeniach ze startu i dalszych planach.

Marcinek, który rok wcześniej zwyciężył na dystansie 1/8, niedzielny start na 1/4 uważa za udany. Weteranowi serii GIT do gustu przypadła nowa trasa rowerowa, mniej techniczna od poprzedniej i cechująca się bardzo równą nawierzchnią.

Moim zdaniem jest najlepsza w całym cyklu – podkreśla zawodnik.

W grudniowym wywiadzie dla TriathlonLife.pl [LINK] Marcinek zapowiadał, że w sezonie 2023 skoncentruje się na treningach pod kątem sprintu. Po zawodach w Żyrardowie nasz rozmówca potwierdził te zapowiedzi i ogłosił, że jego docelowym startem będą Mistrzostwa Polski w Suszu na dystansie sprinterskim. Jak twierdzi, krótkie dystanse pozwalają mu uzyskiwać dobre wyniki nawet przy nieco mniejszej objętości treningu. Pytany o inne starty, raciborzanin dopuszcza możliwość sprawdzenia się na trasach w Polsce. Jednak podkreśla, że trudno w naszym kraju znaleźć triathlon z dozwolonym draftingiem, mogący przygotować Marcinka do specyfiki zawodów w tej formule, jakie czekają go na MP.

Krzysztof Kajetanowicz
foto: Garmin Iron Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X