Rozmowa

Bartosz Banach szykuje się na MP w Malborku

Przyznaje, że tak mocnej obsady na mistrzostwach Polski na dystansie długim, jak w tym roku dawno nie było. I chce się pokazać w Malborku z jak najlepszej strony.

Bartosz Bamach w TriathLove Bory Tucholskie zajął drugie miejsce. Na dystansie popularnej ćwiartki musiał uznać wyższość jedynie Igora Siódmiaka, który wygrał w czasie 1:57:06. Banach stracił do niego niespełna trzy minuty. Po zawodach przyznał, że zwycięzca go zaskoczył mocnym rowerem, a przecież Bartek w dej dyscyplinie jest bardzo mocnym zawodnikiem. Różnica w tej dyscyplinie pomiędzy nimi to zaledwie 30 sekund na korzyść Banach, który wykręcił 1:05:57. To nie wystarczyło, aby dogonić lidera.

Najważniejsze MP w Malborku

Dla Banacha ten start to dopiero początek sezonu. Najważniejszą imprezą będą mistrzostwa Polski na dystansie długim w Malborku. Przyznał, że cieszy się, że imprez będzie mocno obsadzona i że w końcu będzie okazja zmierzyć się z najlepszymi w Polsce.

– W końcu będziemy mieli okazję powalczyć o miano najlepszego triathlonistę na dystansie długim w bezpośredniej rywalizacji, na tej samej trasie, a nie korespondencyjnie – powiedział Banach.

Przyznał, że jego zdaniem do Malborka powinni przyjechać wszyscy, którzy pretendują do miana najlepszego. On sam przygotowuje się właśnie do tych zawodów i liczy na dobry start. W konsekwencji oznaczać to będzie walkę o medale mistrzostw Polski.

Kto na listach startowych MP

Do mistrzostw Polski zostały jeszcze cztery tygodnie. Obecnie na listach startowych mamy takich zawodników jak: Krzysztof Augustyniak, Daniel Jakimiuk, Jakub Kimmer, Marcin Ławicki, Sebastian Najmowicz, czy Sergiusz Sobczyk. Do startu w Malborku szykuje się mistrz Polski z ubiegłego roku Łukasz Kalaszczyński. Tak więc już w tej chwili mamy na liście medalistów z ubiegłego roku. Podium w 2019 roku wyglądało następująco:

1.Łukasz Kalaszczyński
2.Marcin Ławicki
3.Krzysztof Augustyniak

Czy ktoś mocny jeszcze dojdzie? Trudno na ten moment powiedzieć. Robert Wilkowiecki zapowiadał start w tym samym czasie w Ironman 70.3 Gdynia. Brakuje Roberta Karasia, który według naszych informacji szykuje się do startu pod koniec roku. Niestety, nie wiadomo czy uda się dojść do zdrowia Sebastianowi Najmowiczowi, który jest na liście, ale niedawno nabawił się kontuzji. Warto także podkreślić, że na liście startowej w Malborku jest Marcin Konieczny, ale niedawno wrócił do treningów po wypadku na rowerze, gdzie złamał obojczyk i żebra.

Jedno jest pewne. Wiele wskazuje na to, że to będą emocjonujące zawody.

Marcin Dybuk

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close