Rozmowa

Bartosz Banach chce w Ironman Lanzarote wykorzystać doświadczenie

Ironman Lanzarote nazywane jest małymi Hawajami. Trudna trasa, wiatr i słońce nie ułatwiają zadania triathlonistom. Jedynym zawodnikiem PRO z Polski, który wystartuje w sobotę na wyspie, jest Bartosz Banach.

Z jakim nastawieniem wystartujesz w Ironman Lanzarote?
Planuję dać z siebie wszystko i wykorzystać doświadczenie z poprzednich pełnych dystansów, a przy okazji nie popełnić żadnych błędów. A wynik i czas będzie taki, jaki sobie wytrenowałem.

Lanzarote to wymagająca trasa. Co będzie w tych zawodach dla Ciebie największym wyzwaniem, a czego się nie obawiasz, lub obawiasz mniej?
Ironman Lanzarote to takie małe Hawaje i od kiedy trenuje triathlon marzyłem by tu wystartować. Wyścig mnie nie przeraża pod żadnym względem, wszystko mi pasuje temperatura, teren czy wiatr. Miałem tu już przyjemność być kiedyś na zgrupowaniu, tak więc wiem z czym się to je. 

Pływanie Ironman Lanzarote

Rower Ironman Lanzarote

Bieg Ironman Lanzarote

Na co zwróciłeś uwagę w treningu w ostatnich tygodniach przed tak trudnym, a zarazem ważnym dla Ciebie startem? 
Podczas ostatnich tygodni zwróciłem uwagę na objętość, długie jazdy na rowerze i długie wybiegania. W końcu Ironman Lanzarote zajmie mi około dziewięciu godzin, pod warunkiem, że szczęście będzie po mojej stronie. W ostatnich dniach schodziłem z obciążeń i liczby jednostek treningowych, skupiłem się na regeneracji i kumulowaniu mocy na dzień startu. 

Czy przed takim startem towarzyszy Ci stres i jak sobie z nim radzisz?
Stres, który odczuwam przed zawodami jest pozytywny. Działa na mnie motywująco. Nie mogę doczekać się startu. Ze stresem, który miałby mnie blokować, raczej nie mam problemów, a to dzięki temu, że już tyle lat się ścigam i mam to opanowane. 

Jaki warunki pogodowe i organizacyjne zastałeś na miejscu? 
Pogoda jest wyśmienita, jest bardzo ciepło i mocno wieje, ale to akurat tutaj standard, więc wiedziałem na co się piszę. Organizacyjnie wszystko w najlepszym porządku, od 30 lat organizowany jest tutaj Ironman, więc wszystko jest dopracowane.

Czego Ci życzyć?
Mocy i bezawaryjnego startu. 

Rozmawiał Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X