WTCS Hamburg. Najszybsi Hellwig i Lindemann

W sobotę Hamburg stał się miejscem zmagań w ramach World Triathlon Championship Series. Nie zabrakło Polaków na starcie.

Obok takich triathlonistów jak: Leo Bergere, Casper Stornes, czy Antonio Serrat Seoane wystartowali też polscy zawodnicy.

Zażarta walka

Najszybciej trasę pokonali Tim Hellwig z Niemiec oraz Francuz Paul Georgenthum. Dokonali też w 53.08. Sekundę za nimi na mecie zjawili się Leo Bergere oraz Lasse Nygaard-Priester. O mocnej rywalizacji świadczy fakt, że o rezultacie decydowały pojedyncze sekundy.

Wyniki Polaków

Jedynym Polakiem, który ukończył zawody, był Mateusz Głuszkowski. Zameldował się na mecie z wynikiem 1:02:50. Maciej Bruździak zszedł z trasy, a Marcin Stanglewicz nie przystąpił do rywalizacji.

Wygrana Niemki

Najszybszą kobietą okazała się reprezentantka Niemiec Laura Lindemann. Zameldowała się na mecie z wynikiem 58:17. Tym samym wyprzedziła Nicole Van Der Kaay o cztery sekundy. Podium uzupełniła Summer Rappaport z rezultatem 58:26.

Starty Polek

Na starcie pojawiły się też cztery reprezentantki Polski: Paulina Klimas, Roksana Słupek, Alicja Ulatowska oraz Julia Sanecka. Najlepiej z nich zaprezentowała się Klimas. Zawodniczka trenująca pod Mateusza Kaźmierczaka pokonała trasę w czasie 1:00:51. To ją uplasowało na 33 pozycji.

Pływanie – 9:53
T1 – 00:43
Rower – 32:50
T2 – 00:27
Bieg – 16:59
Finisz – 1:00:51

Roksana Słupek na mecie pojawiła się cztery sekundy po Paulinie Klimas, zajmując 34 pozycję.

Pływanie – 9:59
T1 – 00:42
Rower – 32:46
T2 – 00:28
Bieg – 17:03
Finisz – 1:00:56

Kolejną Polką, która ukończyła zawody, była Alicja Ulatowska. Pokonała trasę z wynikiem 1:02:03. Tym samym zajęła 41 miejsce.

Pływanie – 9:57
T1 – 00:45
Rower – 32:44
T2 – 00:32
Bieg – 18:07
Finisz – 1:02:03

Julia Sanecka zameldowała się na mecie z rezultatem 1:02:22. Zawody ukończyła na 44 miejscu.

Pływanie – 10:01