IM Marrakech. Krawczyk w TOP10

Oprócz znakomitego wyniku Małgorzaty Otworowskiej też Jacek Krawczyk w rywalizacji męskich PRO znalazł się w TOP 10. To jest znakomity powrót do triathlonowych startów po kontuzji.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Francuz Kevin Maurel. Pokonał trasę z czasem 3:53:05. Podium uzupełnili Hiszpan Albert Moreno Molins (3:55:10) oraz reprezentant Francji Arthur Horseau (3:56:04).

Najlepszy Krawczyk

Jedynym Polakiem, który znalazł się w TOP 10 jest Jacek Krawczyk. Z czasem 4:06:15 zajął dziewiąte miejsce. Część pływacką pokonał w 23:05. To był czwarty wynik. Następnie pokonał pierwszą strefę zmian też z 4 wynikiem czasowym. W T1 spędził 2:37. Trasę kolarską pokonał z ósmym rezultatem. Jazda na rowerze zajęła Polakowi 2:13:54. W T2 spędził 1:43. Ostatni etap wyścigu Jacek Krawczyk pokonał w 1:24:57. Całość zajęła mu 4:06:15.

Powrót po kontuzji

Jacek Krawczyk powrócił do triathlonowych startów po kontuzji. Przerwa trwała pięć tygodni. Treningi wznowił w sierpniu.

Jacek Krawczyk triathlon

IRONMAN Marrakech. Otworowska trzecia!

– Kontuzji doznałem podczas obozu w Szklarskiej Porębie. Był to wyjazd przygotowujący do mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim w Białymstoku. Wówczas nabawiłem się zapalenia ścięgna Achillesa lewej nogi – mówił w rozmowie z TriathlonLife.pl Jacek Krawczyk. – Przerwa trwała pięć tygodni. Był to dla mnie czas całkowitego wyłączenia z treningu. Przerwa od biegania była o tydzień dłuższa.

Można uznać miejsce w TOP 10 za bardzo udany powrót Jacka Krawczyka na triathlonową scenę po kontuzji. Nie wyklucza jeszcze startu w Bahrajnie. Dlatego warto dalej obserwować losy tego zawodnika.