Elemental Triathlon Series Blachownia. Zwycięstwo Słupek i "ptasie" podium

Na dystansie olimpijskim najszybszy okazał się Krzysztof Owczarek (na zdjęciu) z wynikiem 2:00:24. Podium uzupełnili Rafał Chomik (2:02:01) oraz Aleksander Piotrowski (2:09:25). Wśród kobiet najszybciej na mecie pojawiła się Weronika Hamela z rezultatem 2:36:26. Wyprzedziła Larysę Lubowiecką o 12 sekund, a Annę Wyparło o 2 minuty i 13 sekund.

Roksana i siostry Sudak
W sprincie najszybciej zawody ukończył Tomasz Marcinek z czasem 56:31. Daniel Juszkowiec pojawił się 22 sekundy po zwycięzcy. Podium uzupełnił Adrian Wilk z rezultatem 57:12. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Roksana Słupek z wynikiem 1:02:32.

Roksana Słupek wróciła do rywalizacji po ośmiu miesiącach przerwy

Podium uzupełniły siostry Sudak. Magdalena ukończyła zawody z czasem 1:03:04. Wyprzedziła Zuzannę o 3 sekundy.

Podium "ptaszków"
Na dystansie supersprintu Kajetan Wąsowicz z wynikiem 33:57 okazał się najszybszym zawodnikiem. Tuż za nim z 34:34 Karol Armuła ukończył zawody na drugim miejscu. Podium uzupełnił Jan Brzóska (35:07). W rywalizacji kobiet zwyciężyła Weronika Ptaszyńska (35:42). Na pudle stanęły, również Wiktoria Wróbel (38:30) oraz Wiktoria Kos (39:16).
W rywalizacji sztafet na starcie stanęły dwie drużyny. Zwycięski skład to Robert Nowak, Grzegorz Nowak oraz Dariusz Lubosz. Ukończyli start w czasie 2:26:20. Wyprzedzili Szymona i Grzegorza Stawickich oraz Tomasza Kwiatonia o 31 sekund.