Alicja Pyszka-Bazan wygrywa sprint w Samorin

To był dobry sprawdzian przed mistrzostwami Europy w Olsztynie – mówi TriathlonLife.pl Alicja Pyszka-Bazan. Znamy wyniki także pozostałych Polaków.

Już jutro zmagania w ramach Challenge Family The Championship Samorin na dystansie średnim. W wyścigu miała wystartować także Alicja Pyszka-Bazan, która przed rokiem zameldowała się na drugim miejscu open oraz wygrała kategorię wiekową.

Trener nie zgodził się na start

Niestety, musiałam zrezygnować ze startu w niedzielę, bo nie dostałam zgody od treneramówi Triathlonlife.pl Alicja Pyszka – Bazan.Kalendarz imprez tak się ułożył, że aa tydzień mistrzostwa Europy w Olsztynie na dystansie olimpijskim i w tej części sezonu, to jest najważniejszy start.

Marcin Florek zgodził za to, aby jego podopieczna sprawdziła się na dystansie sprinterskim. Warto przypomnieć, że Alicja dwa tygodnie temu wygrała AG OPEN kobiet Ironman 70.3 Alcudia-Mallorca, a jeszcze wcześniej była najszybszą amatorką w Ironman 70.3 Dubaj.

W Samorin zawodnicy mieli do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5,3 km biegu.

Przebieg trasy

Dobry start Pyszki-Bazan

Polka od początku wyścigu znajdowała się w czołówce stawki. Na kolejnych kilometrach wyszła na prowadzenie i kontrolowała sytuację. Efektem była wygrana wśród kobiet AG OPEN. Wbiegła na metę z czasem 1:09:41.

– To jest udany sprawdzian przed mistrzostwami Europy w Olsztynie – powiedziała nam Alicja Pyszka – Bazan po wyścigu. – Wszystko ułożyło się zgodnie z planem. Doświadczenie z ubiegłorocznego startu przydało się na etapie pływackim. Wiedziałam co mnie czeka w rzece i z jakimi warunkami będę się musiała zmierzyć. W takiej sytuacji nastawienie jest bardzo istotne. Rower był na innej trasie niż “połówka”, która jest na autostradzie, a na sprincie trasa jest w miasteczku, przez co jest więcej zakrętów. Bieg już po trawie i piasku, co też znałam z 2021 roku. Jestem zadowolona ze startu i dobrze nastawiona przed Olsztynem, gdzie będę walczyć o jak najlepsze miejsce.

Alicja Pyszka – Bazan w Samorin. Charakterystycznego zdjęcia nie mogła zabraknąć 🙂

Alicja Pyszka – Bazan miała niecałe cztery minuty przewagi nad drugą zawodniczką w stawce, Laetitią Bury (1:13:33). Podium uzupełniła Isabella Luckie. Meksykanka pokonała trasę z wynikiem 1:15:38.