Wiadomości

Adrian Kostera: Nie chcę być najlepszy, wolę być dobry

Pobił w znakomitym stylu rekord świata na dystansie 5xIM, na dodatek bez snu. Przyznaje, że na tym dystansie można czas sporo jeszcze poprawić. On sam jednak nie planuje bronić rekordu za wszelką cenę. 

Polak na co dzień mieszkający i trenujący w Holandii pokonał trasę pięciokrotnego Ironmana – 19 km pływania, 900 na rowerze i 211 biegu – w czasie 67:45:51. To dla Adriana dobry prognostyk przed sierpniowym wyzwaniem, czyli próbą pokonania dwukrotnie dłuższego dystansu od tego w Colmar. Sam zawodnik przyznał, że jego wyczyn odbił się takim echem, że na otrzymane liczne wiadomości będzie odpowiadać kilka miesięcy.

W czwartek, kiedy Adrian pobił rekord Roberta Karasia w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się pytania do byłego rekordzisty, czy z jego strony będzie jakaś odpowiedź na wyczyn Kostery. Nie padły żadne konkrety, co najwyżej zdawkowe odpowiedzi. Na pytanie, czy będzie chciał odzyskać rekord na pięciokrotnym Ironmanie, odpowiedział, że zamierza zrobić wynik, na który go stać. A czy to będzie rekord, tego, jak stwierdził Karaś, już nie wie.

Adrian Kostera odpowiada

Adrian Kostera w jednym z live’ów z Colmar, gdzie cały czas przebywa nawiązał do Roberta Karasia i ich możliwości poprawienia obecnego rekordu. 

Jestem przekonany, że Robert Karaś zrobi 5xIM. Na pewno trzeba robić to bez snu. Można na pływaniu osiągać czasy w okolicach 4h30min, co już Karaś pokazał w Meksyku. Należy pamiętać, że ja i Robert nie jesteśmy wybitnymi kolarzami. Tutaj jest bardzo dużo zapasu. Znam ludzi, którzy pokonują 1000 kilometrów tempem 43 kilometry na godzinę. Ja byłbym obecnie w stanie na dobrej pętli przejechać 33 km/h, a myślę, że Robert w okolicach 35 km/h. Bieg byłby porównywalny, a można wypracować tempo 6:30. Dla mnie nie jest ważne bronienie tego rekordu świata. Zawsze powtarzam jedno, że nie chcę być najlepszy, bo to jest tylko na chwilę. Chcę być dobry, bo to zostaje na zawsze – mówił Adrian Kostera.

A tak wygląda porównanie liczb Karasia z bicia rekordu w 2021 do tegorocznego wyniku Kostery.

Robert Karaś ustanawiając rekord świata w 2021 roku:

pływanie 4:37:30

rower 32:06:08

bieg 31:14:23

suma 67:58:01

Adrian Kostera ustanawiając nowy rekord świata Colmar 2022:

pływanie: 8:08:35

rower: 31:28:59

bieg: 28:08:09

suma: 67:45:51

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

https://triathlonlife.pl/relacja-5xim-dobre-humory-w-obozie-kostery-wymagajaca-pogoda18/

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X