Wiadomości

Adrian Bednarek wygrywa premierową edycję Abbott Night Run

Za nami pierwsza edycja nowego, nocnego biegu w Gdyni – Abbott Night Run. Atmosfera zawodów była znakomita, a sama rywalizacja stała na wysokim poziomie.

Abbott Night Run to nowy bieg uliczny w Gdyni, który zadebiutował przy okazji tegorocznej, 10. edycji Enea IRONMAN Gdynia. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km, a trasa poprowadzona została przez ścisłe centrum miasta. Sygnał startera rozbrzmiał o godz. 22:00 na Skwerze Kościuszki. Następnie uczestnicy pobiegli trasą prowadzącą m.in. ul. Świętojańską, Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim, by finiszować na multimedialnej mecie na Plaży Miejskiej w Gdyni – tej samej, która będzie służyć triathlonistom startującym w Enea IRONMAN Gdynia.

Specyficzna logistyka nocnego biegu

Wyjątkowy klimat biegu zapewniła nocna pora oraz latarki czołowe i fluorescencyjne koszulki, które każdy z uczestników otrzymał w pakiecie startowym. Po 15 minutach i 15 sekundach, na mecie zameldował się zwycięzca Abbott Night Run, Adrian Bednarek.​

Biegło mi się bardzo dobrze, choć nie ukrywam, że logistyka nocnego startu jest specyficzna – powiedział Adrian Bednarek, zwycięzca Abbott Night Run. – Nie często startuję o godz. 22:00 i ułożenie sobie dnia oraz posiłków bywa karkołomne, ale jestem bardzo zadowolony. Wiemy, jak gorąco było w ciągu dnia, więc pod osłoną nocy biegło się bardzo komfortowo. Ten cały anturaż, że biegnie się w nocy, robi spore wrażenie. Dodać jeszcze do tego należy doping kibiców, czasami tych wracających z imprez albo dopiero idących na imprezę, ale też zwykłych sympatyków sportu. Czuć było ich wsparcie – podsumował najszybszy zawodnik na mecie.

Wyjątkowa idea biegu

Nie bez powodu bieg odbywał się po zmroku, a zawodnicy mieli latarki oraz elementy odblaskowe na koszulkach. Abbott Night Run niesie ze sobą przesłanie. Bieg miał zwrócić uwagę na fakt, że 1,3 mld ludzi na świecie żyje dzisiaj bez dostępu do prądu i potrzebuje bezpiecznego, taniego źródła światła, zasilanego energią słoneczną. Zawodnicy wbiegali na metę przy specjalnej multimedialnej oprawie, na którą składały się lasery oraz kolorowe światła.

Meta naprawdę robi wrażenie – przyznał Adrian Bednarek, triumfator Abbott Night Run. – W Trójmieście kilka biegów nocnych się odbywało i jest zapotrzebowanie na taką rywalizację. Fajnie więc gdyby Abbott Night Run pozostał i aby ta inicjatywa się rozwijała. Trasa była idealnie przygotowana – zakończył Adrian Bednarek.

​Drugie miejsce w Abbott Night Run zajął Marcin Góralski (16:47), a trzecie Bartek Dawidek (17:00). Wśród kobiet zwyciężyła Marta Łosiń, która wbiegła na metę z czasem 18:05. Druga była Wiktoria Krupowicz (18:48), a trzecie miejsce zajęła Karolina Kruber (19:05).

Pełne wyniki Abbott Night Run dostępne są TUTAJ.

Pierwsza edycja już historią

Pierwsza edycja Abbott Night Run przeszła więc do historii, ale to był tylko początek emocji sportowych związanych z jubileuszową edycją zawodów triathlonowych w Gdyni. W sobotę zmagania rozpoczęli triathloniści startujący na dystansie sprintu indywidualnie oraz w sztafetach.

W niedzielę czeka nas jeszcze więcej emocji triathlonowych, czyli Enea IRONMAN Gdynia oraz wyścig na dystansie „połówki” z udziałem zawodników i zawodniczek PRO. Start pełnego dystansu zaplanowano o godz. 6:00, a IRONMAN 70.3 rozpocznie się o godz. 9:30 na Plaży Miejskiej w Gdyni. Finisz zwycięzcy spodziewany jest około godz. 13:00. Ostatni zawodnik pojawi się na mecie około godz. 22:00.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X