Wiadomości

Abu Dhabi przygotowuje się do organizacji finałów mistrzostw świata

Ogłoszono ciekawe plany dotyczące organizacji finałów World Triathlon Championship 2022 na wyspie Yas.

Organizatorzy przekazali informację, że prestiżowe finały World Triathlon Championship Finals w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (24-26 listopada) odbędą się na wyspie Yas. Wioska eventowa zostanie ulokowana w Yas Bay, przed nowym, a co za tym idzie także najnowocześniejszym obiektem w regionie – Etihad Arena.

Przewiduje się, że impreza przyciągnie ponad 7500 triathlonistów, którzy będą rywalizować w pięciu kategoriach: Elite Men & Women; Elita U23 mężczyzn i kobiet, para elity mężczyzn i kobiet. Do tego dojdzie rywalizacja w AG. Zawodnicy powalczą na dystansach super sprintu oraz standardowym.

Długa droga do organizacji MŚ

Podróż Abu Dhabi do organizacji mistrzostw świata w tym sporcie rozpoczęła się w 2010 roku. W latach 2010 – 2014 Abu Dhabi było gospodarzem pięciu edycji Abu Dhabi International Triathlon na Abu Dhabi Corniche – wyścigu all-inclusive

Inauguracyjna seria mistrzostw świata w triathlonie w Abu Dhabi odbyła się w marcu 2015 r. na promenadzie w Abu Dhabi. Kolejna edycja odbyła się rok później, a w sezonie 2017 impreza została przeniesiona na wyspę Yas.  W związku z ambitną wizją ewentualnego ubiegania się o organizację finałów mistrzostw świata w przyszłych latach, przeniesienie na wyspę Yas było posunięciem strategicznym. Nowe partnerstwo Host Venue z Miral stworzyło dodatkowe możliwości, aby nadążyć za stale rosnącym zainteresowaniem ze strony zawodników. Tym samym torowało drogę do organizacji Mistrzostw Świata w 2022 roku.

– Z przyjemnością ogłaszamy, że Abu Dhabi będzie gospodarzem finałów mistrzostw świata w triathlonie w listopadzie 2022 roku. Odzwierciedla to naszą wizję i ambitne plany, aby stać się wiodącym podmiotem dla głównych światowych i międzynarodowych wydarzeń sportowych, umacniając wiodącą reputację Abu Zabi w tym sporcie – powiedział Aref Alawani, sekretarz generalny Rady Sportu Abu Dhabi.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X