XTERRA Mistrzostwa Świata Hawaje. Polak na podium

Na Hawajach odbyły się XTERRA Mistrzostwa Świata. Na starcie  zawodów w Kapalui stanęło dwoje reprezentantów Polski. I osiągnęli świetne wyniki.

XTERRA to zawody triathlonowe w formie off-road, czyli bieg w terenie, jazda na rowerze MTB oraz pływanie w formule open water. Najszybciej trasę pokonał w tym roku zawodnik z RPA Bradley Weiss. Dokonał tego w czasie 2:33:40. Na drugim miejscu zawody ukończył Francuz Arthur Serrieres. Stracił do tryumfatora minutę i 15 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Hiszpanii Ruben Ruzafa Cueto z rezultatem 2:35:24. Najszybszą kobietą była bermudzka triathlonistka Flora Duffy. Zwycięstwo zapewnił jej czas 2:49:24. Wyprzedziła Brytyjkę Lesley Peterson (3:03:36) oraz Czeszkę Helenę Karaskovą Erbenovą (3:04:38).

Wyniki Polaków

W zawodach XTERRA na Hawajach Polskę reprezentowało dwoje zawodników.

Sławomir Kąkol startował w kategorii M55-59. Część pływacką pokonał w czasie 30:50. To był 20 wynik w kategorii. W T1 spędził dwie minuty i 12 sekund. Miał najszybszy czas na etapie kolarskim w M55-59. Pokonanie trasy zajęło mu 1:48:54. W drugiej strefie zmian spędził 1:16. Miał też najszybszy bieg spośród zawodników w M55-59. Ostatnią część wyścigu pokonał w 56:58. Tym samym wbiegł na metę z łącznym wynikiem 3:20:08. W ten sposób Kąkol zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej. Drugą reprezentantką Polski na tych zawodach była Joanna Garlewicz. Ona startowała w K45-49. Całość pokonała w 3:59:41. To dało Polce ósmą pozycję w kategorii wiekowej.

Rok temu też był medal

W tegorocznych Mistrzostwach Świata XTERRA na Hawajach Sławomir Kąkol zajął drugie miejsce w M55-59. Jednak rok wcześniej też mogliśmy się cieszyć z tej samej pozycji polskiego zawodnika. Tomasz Kubiak, pseudonim Lary Zębatka zdobył srebrny medal w M35-39. Jednocześnie uplasował się na 20 pozycji w kwalifikacji ogólnej. Na mecie zawodów pojawił się z czasem 3:18:58.

Skoro dwa lata z rzędu reprezentanci Polski ocierają się o pierwsze miejsca w kategorii wiekowych, to może w przyszłym roku doczekamy się najwyższej pozycji.