Jak Aga Jerzyk uciekała przed Martą Łagownik

Triathlon w Zimnej Wodzie, Triathlon Lipiany, czy River Triathlon Wronki to imprezy, które odbyły się w weekend. Wygrywali czołowi polscy triathloniści.

Poza Challenge Gdańsk i Triathlonem Soplicowo zawodnicy rywalizowali w ramach: Triathlonu w Zimnej Wodzie, Triathlonu Lipiany, czy River Triathlon Wronki.

Na starcie tych imprez nie zabrakło czołowych zawodników w Polsce.

Mocna walka we Wronkach

W ramach River Triathlon Wronki walczono na dwóch dystansach: 1/4IM i 1/8IM.

Na dłuższym dystansie najszybszym zawodnikiem był Łukasz Kalaszczyński*. Pokonał trasę z czasem 1:52:40. Wyprzedził Przemysława Szymanowskiego o 5:46.

– Druga impreza Samsung River Triathlon Series tym razem Wronki. Było szybko i gorąco. Jest 2 miejsce na 1/4IM. Pierwsze dla Łukasza Kalaszczyńskiego, który pokazał moc. Szczerze powiem, że te 37 stopni na trasie w ogóle nie przeszkadzały, tak jestem spragniony słońca i upalnych dni. Oby jeszcze tak było dłużej – dzielił się wrażeniami Przemysław Szymanowski, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na trzecim miejscu zawody zakończył Konrad Imianowski (1:58:35).

TOP5 mężczyzn 1/4IM

1. Łukasz Kalaszczyński – 1:52:40
  2. Przemysław Szymanowski – 1:58:26
  3. Konrad Imianowski – 1:58:35
  4. Maciej Skórnicki – 2:01:25
  5. Krzysztof Nowak – 2:02:41

Wśród zawodniczek najszybsza była Agnieszka Jerzyk, dla której to był kolejny krok w powrocie do sportu po porodzie. Tym razem wygrała, pokonując trasę z wynikiem 2:05:17.

– Wystartowałam po raz pierwszy w zawodach pod szyldem Samsung River Triathlon Series.  Do wzięcia udziału w zawodach zaprosił mnie kolega z triathlonowego podwórka. Mówię sobie, dlaczego nie. Obiecałam, że znajdę choć jeden termin z całego cyklu i przyjadę zobaczyć, co tam się wyprawia. Do Wronek, gdzie odbyły się zawody, dodatkowo zawodników przyciągnęły naprawdę fajnie nagrody. Jak zobaczyłam, że można wygrać super lodówkę, od razu pomyślałam o budowie naszego domku i o stojącej w kuchni lodowce. Choć zwycięstwo wydawało mi się trochę nieosiągalne, kiedy dowiedziałam się, że będę miała tak sporą konkurencje. To zrobiłam to, PYKłam ten triathlon i metę zawodów przekroczyłam jako pierwsza. Naprawdę się ucieszyłam, wierzcie mi. Wiedziałam, że aby wygrać z tak świetną zawodniczką, jaka jest Marta Łagownik, mogę tylko dobrym rowerem. Dlatego na tej części zawodów skupiłam się najbardziej. Zrobiłam sporą przewagę, której na biegu Marta nie zdołała całkowicie zniwelować. Wpadłam na metę jako pierwsza – dzieliła się wrażeniami Agnieszka Jerzyk za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Udało się jej wyprzedzić Martę Łagownik (2:06:24). Podium uzupełniła Ania Nowak (2:21:17).

TOP5 kobiet 1/4IM

1. Agnieszka Jerzyk – 2:05:17
  2. Marta Łagownik – 2:06:24
  3. Ania Nowak – 2:21:17
  4. Monika Wojciechowska – 2:21:45
  5. Karolina Leśniak – 2:24:04

Na 1/8IM we Wronkach prym wiódł Maciej Bodnar. Zawodnik z Józefosławia wbiegł na metę, z wynikiem 55:05. Robert Czysz stracił do zwycięzcy 1:22.

Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończył Mistrz Świata strażaków w triathlonie, Łukasz Krieger (57:11).

TOP5 mężczyzn 1/8IM

1. Maciej Bodnar – 55:05
  2. Robert Czysz – 56:28
  3. Łukasz Krieger – 57:11
  4. Sylwester Kuster – 57:43
  5. Tomasz Karch – 1:02:30

Kolejny raz dobrą formę potwierdziła Natalia Krawczyk, której pokonanie trasy zajęło 1:04:56. Tym samym wyprzedziła Martynę Lewandowską (1:08:58) oraz Monikę Jadczak (1:09:52).

Zwycięstwo organizatora

W Zimnych Wodach rywalizowano na trzech dystansach: 1/2IM, 1/4IM oraz 1/8IM. Na najdłuższym dystansie najlepiej zaprezentował się Kamil Zieliński (4:15:02). Wyprzedził Piotra Saniawę (4:22:09) oraz Karola Bogusa (4:24:44).

Wśród Pań najszybciej trasę pokonała Paulina Prugar Fukowska (4:49:35). Podium uzupełniły Amelia Mika (5:30:55) oraz Monika Osińska (5:48:04).

Na ćwiartce z dobrej strony zaprezentował się Jan Popławski, który pojawił się na mecie, z czasem 1:59:09. Tym samym wyprzedził Rafała Jaworskiego (2:09:27) oraz Pawła Janiaka (2:13:30). Wśród Pań na tym dystansie najszybsza była Beata Dąbrowska (2:32:03). Podium uzupełniły Adriana Chołuj (2:34:25) i Anna Popławska (2:40:47).

Na najkrótszym dystansie zwyciężył organizator zawodów, Paweł Młodzikowski, który z powodzeniem łączy obie role. Tym razem pokonanie trasy zajęło mu 1:00:50. Wyprzedził Macieja Ceberaka o 2:24. Podium uzupełnił Marek Drob (1:05:08). Agnieszka Kropiewnicka dokłada kolejny dobry start w tym sezonie do dorobku. Tym razem wygrała, meldując się na mecie, z czasem 1:09:05. Wyprzedziła Eleonorę Tyndzik (1:12:53) oraz Agnieszce Chudek (1:15:58).

Walka w Lipianach

W ramach Triathlonu Lipiany rywalizowano na dwóch dystansach: olimpijskim i sprinterskim. Na olimpijce najszybszy był Damian Marciniak (2:07:46). Tym samym pokonał Jacka Cybulskiego (2:17:50) oraz Łukasza Taraskę (2:21:34). Ze zwycięstwa mogła cieszyć się też Zuzanna Modzelewska, której pokonanie trasy zajęło 2:30:40. Podium uzupełniły Aleksandra Wiertelak (2:33:28) oraz Zuzanna Kacalska (2:42:22).

Na dystansie sprinterskim zwyciężył Wojciech Greguła (1:06:00). Tym samym wyprzedził Piotra Padee (1:07:11) oraz Norberta Giecewicza (1:07:20). Z dobrej strony pokazała się Joanna Woźniak, wygrywając wśród Pań (1:07:12). Podium uzupełniły Joanna Pietruszyńska (1:14:21) oraz Marta Mazur (1:21:39).

Sponsorem Łukasza Kalaszczyńskiego jest firma AMZ – producent najwyższej jakości kołder i poduszek w 100% szytych w Polsce, od 30 lat dbający o dobry wypoczynek w ponad 15 krajach na całym świecie. Aktywny partner sportowców oraz młodych kadrowiczów Polskiego Związku Triathlonu. Zobacz produkty stworzone z myślą o regeneracji triathlonistów.