#triBILANS: Najpopularniejsze teksty tygodnia TriathlonLife.pl

W październiku TriathlonLife.pl będzie świętowało pierwszy rok istnienia. Z tej okazji planujemy przygotować kilka niespodzianek. Będzie plebiscyt, podcast, nieoczywiste, a może nawet lekko kontrowersyjne teksty, rozmowy. Nie zabraknie urodzinowego konkursu, w którym będą do wygrania pakiety startowe na imprezy w sezonie 2020. Będą także nowości, ale nie wszystko od razu możemy zdradzić.

Od dzisiaj wprowadzamy w każdą sobotę tak zwane podsumowanie tygodnia #triBILANS. Będziemy prezentować teksty, które cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu. Teksty, które z powodu obowiązków, treningów mogły niektórym z nas umknąć, a które jak wynika z ich popularności warto przeczytać. A kiedy to zrobić, jeśli nie w weekend, kiedy mamy trochę więcej czasu wolnego. Tak, wiem, że to także czas, który wykorzystujemy na nadrabianie zaległości, ale może będziecie mieli ochotę także zajrzeć do #triBILANS-u.

Tak więc zaczynamy. TOP 5 tego tygodnia:

1. Magdalena Lenz objawieniem tri sezonu 579 odsłony

Zawodniczka w Nicei zanotowała bardzo dobry wynik. Z czasem 5:00:19 zajęła piąte miejsce w kategorii wiekowej. Poszła za ciosem. W miniony weekend w Gniewinie została Mistrzynią Polski w duathlonie. Tym samym pozytywnie kończy tegoroczny sezon. W przyszłym roku planuje zdobyć medal mistrzostw świata. Marzy także o slocie na Hawaje.

2. 100 maratonów w wieku 70 lat i mistrzostwo Polski na dystansie Ironman  572 odsłony

Pierwszy maraton ukończył w wieku 50 lat. Przez następne lata wybiegał ich 100! W wieku 65 zadebiutował w Ironmanie. W wieku 70 lat został Mistrzem Polski na dystansie długim. Nie przestaje trenować i startować. W rozmowie z TriathlonLife.pl Witold Olejniczak opowiada o przygodzie ze sportem, niedawnej kontuzji i kolejnych celach. Warto podkreślić, że jest także ojcem najszybszego Polaka na Hawajach – Mariusza Olejniczaka.

3. Jakub Czaja: To był udany sezon dla CTS  418 odsłon

Jest byłym biegaczem. Ostatnio wygrał też Tatramana. Jednak jego głównym zajęciem jest prowadzenie grupy Czaja Training System. Ten sezon bez wątpienia zalicza do udanych i podkreśla, że to nie koniec ich możliwości.

4. Maksymiuk umiarkowanie zadowolona po sezonie 367 odsłony

Z zawodu lekarz. Robi specjalizację na chirurgii. Z zamiłowania triathlonistka. Twarda. Kiedy upadła na 50 kilometrze na rowerze w Bydgoszczy pozbierała się i ze złamanym nosem, poobijana dotarła na metę. Zajęła nawet trzecie miejsce open. Jaka jest Marta Maksymiuk?

5. Krzysztof Augustyniak: Z brązu cieszyłem się jak ze złota 340 odsłon

Zajął trzecie miejsce na dystansie pełnym podczas niedawnych zawodów w Malborku z czasem 8:38:48. Walczył nie tylko z zawodnikami i trudnymi warunkami, ale też z defektem roweru. Krzysztof Augustyniak w rozmowie z TriathlonLife.pl opowiada o Castle Triathlon Malbork oraz podsumowuje sezon 2019.