IRONMAN. Udane zawody Polaków

Ironman Vitoria-Gastelz: Sołtysiak tuż za podium
W Hiszpanii najszybsza z polskich triathlonistów była Joanna Sołtysiak. W PRO zajęła 4 pozycję. Ukończyła zawody w czasie 9 godzin i 19 minut.

Joanna Sołtysiak planuje złamać 9 godzin w Ironman

Grzegorz Jarecki wygrał kategorię wiekową 18-24. Wbiegł na metę z wynikiem 9:29:51. Dobry start zanotowały dwie Polski w kategorii 25-29. Aleksandra Marianek (10:43:11) zajęła drugie miejsce, a Karolina Tetla (12:24:44) skończyła na piątej pozycji.

Ironman 70.3 Astana. Wygrana kategoria wiekowa
W Kazachstanie Joanna Krawiec zajęła 8 miejsce w Age Group. Tym samym wygrała kategorię wiekową 25-29. Uzyskała czas 5:12:10. Najszybszym Polakiem w Astanie był Wojciech Odzimek. Z wynikiem 4:21:40 zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej 40-44. Patryk Bielik z czasem 4:31:44 zajął 9 pozycję w kategorii. W 45-49 w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków. Najlepszy z nich, Jacek Popiela (4:44:10) trzecie miejsce. Maciej Scibior (4:56:14) ukończył zawody, jako ósmy zawodnik. Za nim na mecie pojawił się Maciej Skotarczyk (4:57:59).