Gajda i Sudak Mistrzami Polski na sprincie

W Suszu o medale mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim walczyli też zawodniczki i zawodnicy elity, u-23 oraz juniorzy. Z dobrej strony pokazali się młodzi triathloniści.

Obsada tych wyścigów była mocna w postaci sióstr Sudak, Józefiny Młynarskiej, czy Aleksandry Ferchmin, a wśród mężczyzn Mateusza Głuszkowskiego, czy Kuby Gajdy, który ma niezwykle udany sezon 2023. Tydzień temu skończył na 11 miejscu w Pucharze Europy Juniorów Wels, a wcześniej Pucharze Europy w Olsztynie zajął czwarte miejsce wśród juniorów, a w Ślesinie w ramach Garmin Iron Triathlon wygrał na 1/8IM.

Przebieg trasy

Wygrana Gajdy

Młody podopieczny Mateusza Kaźmierczaka nie pozostawił złudzeń rywalom i pokonał trasę w 55:37. Wyprzedził Jamesa Kadziaka o 38 sekund. Na trzecim miejscu zjawił się Mateusz Głuszkowski (56:53).

Z Igrzysk Europejskich do medalu MP

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Magdalena Sudak, która jeszcze wczoraj rywalizowała w sztafecie mieszanej w ramach Igrzysk Europejskich, a wcześniej pokazała się z dobrej strony w wyścigu indywidualnym (20 miejsce). Tym razem w Suszu pokonanie trasy zajęło jej 1:02:12. Okazała się szybsza od Józefiny Młynarskiej o 38 sekund. Trzecie miejsce zajęła Matylda Wojakiewicz (1:03:08).