Triathlon Mamzar. Dobry start Polaków

Wczoraj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyły się zawody triathlonowe. Wśród startujących nie zabrakło Polaków. Jak im poszło?

Najlepszym zawodnikiem na dystansie olimpijskim okazał się Filipe Azevedo. Wbiegł na metę z czasem 1:48:36. Podium uzupełnili reprezentant Luksemburga Olivier Godart (1:54:23) oraz Hiszpan Oscar Marquez Balta (1:58:22). Na tym dystansie startowało dwóch Polaków. Patryk Bielik uplasował się na piątym miejscu. Pokonał trasę w czasie 2:04:47. Drugim reprezentantem Polski był Łukasz Kwiatkowski, który zakończył zmagania z ósmym czasem (2:09:46).

Walka kobiet

Najlepszą wśród Pań na olimpijce okazała się Lottie Lucas, która wbiegła na metę z wynikiem 2:06:43. Tym samym pokonała Sophie Cookson (2:17:15) oraz Karę Moddemann (2:20:37).

Dwóch Brytyjczyków na czele sprintu

Na dystansie sprinterskim prym wiedli reprezentanci Wielkiej Brytanii, którzy zajęli dwa pierwsze miejsce. Wygrał Matt Dewhurst z czasem 1:05:32. Tym samym wyprzedził rodaka Bena Parnella o 22 sekundy. Podium uzupełnił Mohsen Al Ali (1:08:09).