Lokalnie ściganie w Taupo. Sanders wygrywa w Kalifornii

Oprócz superszybkiej trasy w Bahrajnie, przez weekend zawodnicy rywalizowali także w Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. W obu miejscach w zawodach z serii 70.3.

Na trasie przyszłorocznych mistrzostw świata na połówce ironmana ścigali się główne lokalni zawodnicy.  Wśród mężczyzn zwyciężył 22-letni Nowozelandczyk Kyle Smith, na co dzień startujący w zawodach z serii ITU. Na macie zameldował się w czasie 03:49:23, podium uzupełnili jego rodacy, Max Neumann i Hayden Wilde. Wśród kobiet najlepsza była Hannah Wells, kiedy przekraczała linię mety zegar zawodów pokazywał 04:21:46. Drugie miejsce zajęła Felicty Sheedy-Ryan, a trzecie Grace Thek.

Lionel Sanders najszybszy

W kalifornijskim Indian Wells startowało kilku bardziej rozpoznawalnych zawodników, jak chociażby Lionel Sanders, Eric Lagerstrom czy Paula Findlay. Spośród mężczyzn najszybciej z wody wyszedł wspomniany Eric Lagerstorm, faworyzowany Lionel Sanders był dopiero 18. Jednak już na 62. kilometrze trasy kolarskiej Kanadyjczyk objął prowadzenie, którego nie oddał do końca zawodów. Na ukończenie zawodów potrzebował 3 godzin, 43 minut i 36 sekund. Drugi był Amerykanin Eric Lagerstorm, podium zamknął Duńczyk Miki Taagholt.

Wśród kobiet od początku prowadziła wielokrotna zwyciężczyni zawodów ITU Paula Findlay. Wygrała zawody z czasem 04:07:37 i przewagą ponad 8 minut nad drugą zawodniczką, reprezentującą Stany Zjednoczone Alissą Doehla, trzecie miejsce zajęła Chelsea Sodaro.