Kristian Blummenfelt głodny sukcesów

Po tytule mistrza olimpijskiego w Tokio oraz ustanowieniu rekordu świata na dystansie długim przed dwoma tygodniami w Meksyku, teraz Kristian Blummenfelt nie pozostawił złudzeń kto jest najszybszy w Challenge Daytona.

Norwegowi nie przeszkodziło w wygranej nawet zmęczenie po debiucie sprzed dwóch tygodni na dystansie długim w Cozumel. Podczas rywalizacji na samochodowym torze wyścigowym nie było widać zmęczenia. Wygrał w swoim stylu, czyli po mocnym ataku podczas biegu. Tak jak to zrobił m.in. na tegorocznych igrzyskach w Tokio.

Kanute najszybszy na pływaniu

Podczas sobotniej rywalizacji na torze Daytona International Speedway zawodnicy mieli do pokonania trasę, na którą składały się dwa kilometry pływania, 80 kilometrów jazdy na rowerze i 18 kilometrów biegu. Pierwszy z wody wyszedł Ban Kanute, który dystans pokonał w 24:36 i wyprzedził kolegę z reprezentacji Stanów Zjednoczonych Marka Dubricka. Z dziesięcioma sekundami straty trzeci wyszedł Brytyjczyk Thomas Davis. Czwarty był Kristian Blummenfelt. Dziewiąty Duńczyk Magnus Ditlev, który na rowerze po raz kolejny pokazał moc. Już po 20 kilometrach był na czele stawki i z każdym kilometrem wypracowywał przewagę, która miała mu zapewnić szansę na zwycięstwo z mistrzem olimpijskim.

Magnus Ditlev

Po rowerze przewaga Duńczyka nad Norwegiem wynosiła 2:23. Ditlev 80 kilometrów trasy na torze wyścigowym pokonał w 1:40:45. Drugi Blummenfelt potrzebował 1:43:43, tyle samo co trzeci na tym etapie wyścigu Rudy von Berg. Czwarty był lider po pływaniu.

Kristian szybki już w strefie

Szybka strefa zmian w wykonaniu Norwega sprawiła, że odrobił już pierwsze cenne sekundy do Duńczyka. Podczas kolejnych kilometrów różnica dalej topniała. Już po ośmiu kilometrach przewaga wynosiła niespełna minutę. Dwa kilometry później tylko 15, a dwa kolejne, sześć kilometrów przed metą objął prowadzenie. Duńczyk nie był wstanie skontrować, ani utrzymać tempa Norwega, który już nie niepokojony przez nikogo dobiegł do mety. Mistrz olimpijski pokonał 18 kilometrów w 58:19 i wyprzedził Duńczyka o 1:37. Trzeci na metę wbiegł von Berg. Czwarty zameldował się Amerykanin Matt Hanson, dla którego to był pierwszy start po operacji kolana. Przed rokiem Hanson w Daytona zajął drugie miejsce.