Plebiscyt. Mistrzowie Europy i Polski nominowani w AG

Przedstawiamy listę nominowanych triathlonistów age grouperów.

Z dobrej strony zawodnicy AG pokazywali się wielokrotnie w zawodach międzynarodowych, w tym też w randze mistrzowskiej. Dlatego w plebiscycie TriathlonLife.pl nie mogło zabraknąć wyróżniających się age grouperów.

TUTAJ możesz oddawać głosy na jednego z pięciu zawodników oraz w dziewięciu pozostałych kategoriach.

Nominowani w kategorii “Zawodnik AG 2021” roku:

Marcin Konieczny / 1972

Popularny MKON z bardzo dobrej strony pokazał się podczas Ironman Barcelona. Pokonując trasę przy skróconym pływaniu w czasie 7:59:08, wygrał kategorię M45-49 i zajął siódme miejsce OPEN. W ten sposób wykonał pierwszy krok w wywalczeniu mistrzostwa świata na Hawajach, które planuje zdobyć w tym roku. W Barcelonie uzyskał kwalifikacje. Wygrał też M45 w ramach Challenge Gdańsk.

Dołożył też dobry start w ramach Ocean Lava Triathlon Bydgoszcz Borówno na dystansie średnim. Wygrał M45-49 oraz zajął trzecie miejsce OPEN.

Paweł Młodzikowski / 1987

W zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo Europy w duathlonie na dystansie standard w kategorii M30-34. Zaliczył też bardzo dobry start podczas Ironman Barcelona, gdzie w M30-34 uplasował się na trzeciej pozycji.

Warto też przypomnieć, że Młodzikowski w sezonie 2021 łączył starty z organizacją zawodów Triathlon w Zimnej Wodzie, gdzie też wystartował i wygrał na dystansie 1/8IM. Dołożył też drugie miejsce w Serocku na olimpijce.

Christopher Pietruczuk / 1990

Zapisał się w historii polskiego triathlonu jako pierwszy zwycięzca zawodów Enea Ironman Gdynia. Pokonał trasę w 8:52:36, dołączając tym samym do sub9. Warto dodać, że to był dla niego debiut na pełnym dystansie.

Ponadto Pietruczuk dołożył kilka dobrych wyników na krajowym podwórku. Zajął trzecie miejsce w M30 na 1/2IM w Suszu. Uplasował się na drugiej pozycji w MP na połówce w kategorii M30-34. Wygrywał też m.in.: w Lipianach (olimpijka), Sierakowie (1/2IM), Kościanie (1/4IM), czy w Przechlewie (1/2IM).

Sergiusz Sobczyk / 1991

Podopieczny Tomasza Kowalskiego może uważać sezon 2021 za udany. Głównym argumentem jest zdobycie przez Sergiusza Sobczyka mistrzostwa Europy amatorów na średnim dystansie. Był najszybszym zawodnikiem zawodów.

Do tego może pochwalić się sukcesami na krajowym podwórku. Sobczyk zdobył mistrzostwo Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim oraz mistrzostwo Polski w tri na dystansach 1/2IM oraz olimpijskim. Wygrał też wśród AG w ramach Ironman 70.3 Warszawa.

Kasper Tochowicz / 1995

Zawodnik trenujący pod okiem Jacka Tyczyńskiego zanotował kilka dobrych startów w sezonie 2021. Podczas pierwszej edycji Ironman 70.3 Warszawa zajął czwarte miejsce wśród amatorów. Dołożył do tego wygraną w m.in.: Kaliszu (1/4IM), czy Skierniewicach (1/2IM).

Do tego dołożył dobry start w Gdyni. W ramach Ironman 70.3 był drugim amatorem, przy tym wygrał M25-29.