Ironman Hiszpania: Robert Wilkowiecki z rekordem Polski!

Do Hiszpanii na zawody spod znaku Ironman wybrało się aż czterech Polaków PRO i jedna Polka. Obok Roberta Wilkowieckiego rywalizowali Maciej Chmura, Sebastian Najmowicz oraz Kacper Adam. Wśród kobiet była to Ewa Bugdoł.

Przebieg wyścigu Wilkowieckiego

Etap pływacki Robert Wilkowiecki pokonał w 46:46. To dało mu średnią 1:14 minuty na 100 metrów. W T1 spędził dwie minuty i 17 sekund. Po pierwszej części ze strefą zmian zajmował 9 miejsce. Do prowadzącego tracił minutę. Trasę rowerową pokonał w czasie 4:28:32. Średnia prędkością 40.22 km/h. W drugiej strefie zmian spędził dwie minuty i 47 sekund. Pokonanie części biegowej zajęło zawodnikowi GVT BMC Team 2:46:25. Biegł ze średnią prędkością 3:57 min/km.

Tym samym ustanowił rekord Polski na dystansie długim, który wynosi  8:06:45. Do tego zajął ósme miejsce w kwalifikacji końcowej wyścigu. Robert Wilkowiecki poprawił wynik Roberta Karasia z tego roku z zawodów Ironcat Katalonia. Wówczas zawodnik uzyskał czas 8:13:43.

Robert Wilkowiecki pomimo tego, że stosunkowo niedawno rozpoczął przygodę z triathlonem, bo pierwszy kontakt z tym sportem miał cztery lata temu, to już zaznaczył swoją obecność na krajowym podwórku. Zwłaszcza sezon 2017 był dla niego udany. Wrocławianin zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Garmin Iron Triathlon oraz został drużynowym wicemistrzem Polski w sztafecie mix. Rok później podczas Enea 5150 Warszawa skończył rywalizację na najniższym stopniu podium. W tym sezonie Robert Wilkowiecki został nowym mistrzem Polski elity na dystansie 1/2IM. Miało to miejsce na zawodach w Poznaniu.  Prywatnie jego idolami z dzieciństwa są rodzice. Urodzony 7.07.1994 zawodnik GVT BMC Team zawodnik lubi aktualne hity radiowe. Jego ulubionym miejscem do biegania są trasy blisko domu rodzinnego w Chełstówku. Warto także podkreślić, że start Roberta w Hiszpanii był jego debiutem na dystansie długim.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla nowego rekordzisty Polski na dystansie pełnego IM Roberta Wilkowieckiego. Informacje o występach reszty Polaków już wkrótce.