Zacięta walka w Uniejowie

W niedzielę odbył się też ostatni akcent tegorocznego cyklu Samsung River Triathlon Series. Zawodnicy walczyli w Uniejowie na dwóch dystansach: 1/4IM oraz 1/8IM.

Podczas ostatniej odsłony tego cyklu zawodów na starcie pojawiło się wiele mocnych nazwisk w polskim triathlonie. Na 1/4IM wystartowali m.in.: Tomasz Szala, Jakub Woźniak, Paweł Miziarski, czy Jakub Kimmer, a wśród kobiet Paulina Kotfica oraz Joanna Sołtysiak. Na 1/8IM walczyli: Przemek Szymanowski, Sylwester Kuster, czy Robert Czysz.

Wygrana Czysza i Krawczyk

Najszybciej dystans 1/8IM pokonał Robert Czysz. Zawodnik z poznania pokonał trasę w 57:41. Okazał się szybszy od Sylwestra Kustera o 1:08. Podium uzupełnił Mateusz Głuszkowski z Sierosława. Reprezentant City zen/ Solid Team Pro zameldował się na mecie z wynikiem 59:10.

TOP5 mężczyzn 1/8IM

1. Robert Czysz – 57:41
  2. Sylwester Kuster – 58:49
  3. Mateusz Głuszkowski – 59:10
  4. Przemysław Szymanowski – 1:00:11
  5. Radosław Bartkowski – 1:01:52

Wśród kobiet prym wiodła Natalia Krawczyk, która po raz kolejny udowodniła, że jest w dobrej formie. W tym sezonie zdobyła już trzy MP w AG. Tym razem w Uniejowie pokonała trasę w 1:06:10. Podium uzupełniły Agnieszka Kropiewnicka (1:10:28) oraz Alicja Chrzanowska (1:11:36).

Ciekawa walka na ćwiartce

Lista startowa zwiastowała wiele emocji i tak też było. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się Jakub Woźniak. Zawodnik z Krakowa pokonał trasę w 1:51:32. Tym samym wyprzedził Tomasza Szalę (1:52:35) oraz Pawła Młodzikowskiego (1:56:43).

TOP5 mężczyzn 1/4IM

1. Jakub Woźniak – 1:51:32
  2. Tomasz Szala – 1:52:35
  3. Paweł Młodzikowski – 1:56:43
  4. Nikodem Niewiejski – 1:58:09
  5. Jakub Kimmer – 1:59:09

Równie ciekawie było wśród Pań. Ostatecznie zwycięsko z tego wyścigu wyszła Paulina Kotfica, dla której to jest dopiero drugi start po dwuletniej przerwy od triathlonu spowodowanej ciążą. W Gdyni w sprincie zajęła drugie miejsce, a tym razem wygrała w Uniejowie z czasem 2:05:20. Na drugiej lokacie rywalizację zakończyła Joanna Sołtysiak z wynikiem 2:09:08. Podium uzupełniła Ania Nowak (2:14:52).