IRONMAN 70.3 Turcja. Polacy w TOP 10 kategorii wiekowych

Zawody cyklu IRONMAN 70.3 w Turcji okazały się bardzo dobre dla polskich zawodników. Wielu reprezentantów kraju uprasowała się w czołowej dziesiątce kategorii wiekowych. Do tego jedna zawodniczka stanęła na podium.

Na starcie tych zawodów stanęło 36 Polaków z 42 zapisanych na liście startowej. Najwyżej w kategorii wiekowej uplasowała się Aleksandra Krawczyk. W K35-39 skończyła na trzecim miejscu.

Przebieg wyścigu Krawczyk

Część pływacką pokonała w 35 minut i dwie sekundy. Następnie w strefie zmian spędziła 3:32. Trasę rowerową przejechała w 2:31:04. Przy tym osiągała średnią prędkość 35,75 km/h. W T2 Krawczyk spędziła 2:18. Ostatni etap wyścigu przebiegła w 1:40:37. Biegła ze średnią prędkością 4:47 min/km. Aleksandra Krawczyk ukończyła zawody z łącznym wynikiem 4:52:30. Ten czas dał jej trzecie miejsce w kategorii wiekowej.

Polacy w TOP 10

Oprócz Aleksandry Krawczyk miejsca w czołowej dziesiątce kategorii wiekowej zajęło siedmioro reprezentantów Polski. Aleksandra Marianek w K25-29 zajęła siódme miejsce z czasem 4:50:12.

Ewa Papla w kategorii K30-34 zajęła 10 pozycję. Na metę wbiegła z wynikiem 5:03:10. W K35-39 Joanna Syguła skończyła rywalizację na siódmej pozycji. Całą trasę pokonała w 5:09:57.  Anna Jarząbek Lindholm w kategorii wiekowej K40-44 skończyła zawody na ósmym miejscu z rezultatem 5:23:25. Jacek Podoba w M45-49 zajął szóste miejsce (4:26:19). Stanisław Gierasimczyk zajął 6 pozycję w M60-64. Pokonał całą trasę w 5:11:42. W wyższej kategorii wiekowej Ryszard Biernat uplasował się na siódmym miejscu z czasem  6:34:48.