IM 70.3 Dubaj. Alicja Medak 2! WYNIKI AG Polaków

Podczas zawodów Ironman 70.3 Dubaj oprócz zawodników PRO startowała też liczna grupa polskich AG. Nie zabrakło miejsc w TOP 10, a nawet podium!

W sumie wyścig ukończyło 19 reprezentantów Polski. Najlepiej zaprezentowała się Alicja Medak. W K45-49 zajęła drugą pozycję z czasem 4:48:18. Jej dobry wynik nie dziwi. To w końcu etatowa uczestniczka zawodów na Hawajach.

Czytaj: 10 (!!!) slota na Hawaje Alicji Medak

Jak wyglądał wyścig Alicji Medak?

Pierwszą część wyścigu, pływacką pokonała z czasem 37:17. To był dziewiąty wynik w jej kategorii wiekowej. W T1 spędziła 5:40. Potem przystąpiła do rywalizacji kolarskiej, w której pokazała się z dobrej strony. Skończyła tę część zawodów z trzecim czasem w K45-49. Pokonanie trasy rowerowej zajęło jej 2:26:09. Jechała ze średnią prędkością 37:02 km/h. W T2 spędziła 3:22. Na biegu Alicja Medak w kategorii wiekowej okazała się najlepsza. Przebiegnięcie półmaratonu zajęło jej 1:35:52. W rezultacie na mecie pojawiła się z wynikiem 4:48:18

Inni biało – czerwoni w TOP 10

Jednak to nie koniec dobrych wyników Polaków w AG. Patryk Bielik mieszkający na co dzień w Dubaju, zajął ósme miejsce z czasem 4:11:06 w M30-34. Ostatnim Polakiem, który w Dubaju zajął miejsce w TOP 10 kategorii wiekowej to był Przemysław Szuder. W M40-44 zakończył zmagania na dziesiątej pozycji. Ukończył zawody z czasem 4:22:41.