5150 Warsaw. Wygrana Szymonika i Gadomskiej

W Warszawie zawodnicy AG walczyli na dystansie olimpijskim. Na trasie nie brakowało mocnych nazwisk.

Do grona faworytów w tym wyścigu zaliczano m.in.: Agnieszka Gadomska, Martyna Lewandowska, czy Filip Szymonik, który ma dobre wspomnienia z zawodów 5150 Warsaw, które wygrał w zeszłym sezonie. Wówczas pokonał trasę w 2:02:23.

Wygrana Szymonik

Zawodnik CTS ponownie okazał się najlepszy na dystansie olimpijskim w Warszawie. Tym razem Filip Szymonik wbiegł na metę, z wynikiem 2:00:55. Warto przypomnieć, że to kolejny dobry wynik tego triathlonisty w tym sezonie, bo wcześniej m.in.: wygrywał w Lublinie, Nieporęcie, czy został wicemistrzem świata w triathlonie, w kategorii M25-29.

Na drugim miejscu skończył Maciej Skórnicki (2:03:39), a trzeci był Piotr Różalski (2:08:02).

Prowadzenie od początku

W wyścigu Pań na tym dystansie Agnieszka Gadomska już na etapie pływackim objęła prowadzenie, wychodząc z wody w czasie 23:25. Miała niecałą minutę przewagi nad Martą Górecką.

Na trasie kolarskiej Gadomska sukcesywnie powiększała przewagę nad resztą rywalek. Ostatecznie zameldowała się w T2, mając 7:16 przewagi nad Martyną Lewandowska oraz niecałe 10 minut nad Charlotte Vermeulen.

Agnieszce Gadomskiej udało się utrzymać przewagę na biegu i wbiegła na metę, z wynikiem 2:12:27. Po wyścigu przeprowadzono z nią oraz Filipem Szymonikiem krótki i konkretny wywiad:

Na drugim miejscu skończyła Martyna Lewandowska (2:19:06). Natomiast Anna Giżyńska pokonała trasę w 2:23:47.