Przegląd weekendowy. Tatraman, Przechlewo i nie tylko

Miniony weekend był niezwykle pasjonujący dla miłośników triathlonu. Znakomite wieści z Samorin, Puchar Collinsa, czy Enea Triathlon Bydgoszcz to tylko niektóre ciekawe wydarzenia.

Rywalizowano też w kilku innych miejscach w Polsce, gdzie na startach nie zabrakło mocnych nazwisk.

Górowska i Adamczyk wygrywają Tatramana

Podczas szóstej edycji jednego z najtrudniejszych górskich triathlonów w Polsce najszybszym zawodnikiem okazał się Maciej Adamczyk. Zawodnik z Oborników pokonał trasę w czasie 6:54:21. Tym samym wyprzedził Jakuba Błachowiaka (7:19:10) oraz Bartłomieja Hopka (7:25:28).

TOP5 mężczyzn Tatramana

1. Maciej Adamczyk – 6:54:21
  2. Jakub Błachowiak – 7:19:10
  3. Bartłomiej Hopek – 7:25:28
  4. Dariusz Zaręba – 7:25:34
  5. Marek Zajusz – 7:30:56

W trzyosobowej rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Iwona Górowska, która zameldowała się na mecie z wynikiem 7:49:17. Tym samym wyprzedziła Marię Hajnos-Małecką (8:30:59) oraz Weronikę Jabłońską (9:16:55).

Debiut imprezy na Podkarpaciu

W tym sezonie pojawiły się nowe zawody na triathlonowej mapie Polski. Jedną z takich imprez jest Triathlon Głogowski, który odbył się w Głogowie Małopolskim.

Debiutancką odsłonę wygrał Dawid Mielke. Młody zawodnik pokonał 1/8IM w 55:10. Tym samym był jedynym zawodnikiem, który złamał jedną godzinę. Podium uzupełnili Kacper Serwiński (1:03:05) oraz Piotr Bałut (1:04:29).

TOP5 mężczyzn

1. Dawid Mielke – 55:10
  2. Kacper Serwiński – 1:03:05
  3. Piotr Bałut – 1:04:29
  4. Marcin Krzemiński – 1:05:49
  5. Marcin Cekiera – 1:07:16

Anna Twardowska okazała się najlepsza wśród kobiet. Zawodniczka z Rzeszowa wygrała z wynikiem 1:11:57. Na drugim miejscu zmagania zakończyła Gabriela Gaweł z rezultatem 1:21:22. Podium uzupełniła Magdalena Rachwał Chmura (1:22:05).

Mocna walka w Przechlewie

Podczas dwudniowej rywalizacji w ramach Goodvalley Triathlon Przechlewo zawodnicy walczyli na trzech dystansach: 1/2IM, 1/4IM oraz 1/8IM.

Na najkrótszym z nich zwyciężył Igor Siódmiak. Choć nie było łatwo. Wbiegł na metę z wynikiem 1:06:28, wyprzedzając Wiktora Eliasza o jedną sekundę. Podium uzupełnił Wojciech Zbierajewski (1:10:01).

TOP5 mężczyzn 1/8IM

1. Igor Siódmiak – 1:06:28
  2. Wiktor Eliasz – 1:06:29
  3. Wojciech Zbierajewski – 1:10:01
  4. Jędrzej Wolski – 1:10:58
  5. Michał Galikowski – 1:12:16

Angelika Kowalska pokazała się z dobrej strony na tym samym dystansie. Reprezentantka Trispace Trek zameldowała się na mecie z wynikiem 1:16:14. Podium uzupełniły Ewelina Zawierowska (1:18:43) oraz Patrycja Nerć (1:19:13).

TOP5 kobiet 1/8IM

1. Angelika Kowalska – 1:16:14
  2. Ewelina Zawierowska – 1:18:43
  3. Patrycja Nerć – 1:19:13
  4. Joanna Napiórkowska – 1:20:11
  5. Joanna Michałek – 1:23:35

Na ćwiartce prym wiódł ponownie Igor Siódmiak, który zwyciężył z czasem 1:59:06. Tym samym wyprzedził Bartka Banacha o 4:50. Podium uzupełnił Mateusz Hering (2:06:57).

TOP5 mężczyzn 1/4IM

1. Igor Siódmiak – 1:59:06
  2. Bartosz Banach – 2:03:56
  3. Mateusz Hering – 2:06:57
  4. Kacper Ziemiński – 2:15:56
  5. Rasmus Axelgaard (DEN) – 2:17:49

Kolejny raz z dobrej strony pokazała się Karolina Jahnz. Podopieczna Małgorzaty Otworowskiej, która w sobotę wygrała na dystansie 1/4 w Enea Bydgoszcz Triathlon  pokonała trasę w 2:19:22. Wyprzedziła Martynę Chodor o 4:08. Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Gudaniec z rezultatem 2:29:41.

TOP5 kobiet 1/4IM

1. Karolina Jahnz – 2:19:22
  2. Martyna Chodor – 2:23:30
  3. Katarzyna Gudaniec – 2:29:41
  4. Joanna Napiórkowska – 2:35:55
  5. Maja Smolińska – 2:41:36

Na najdłuższym dystansie zawodów, czyli 1/2IM wygrał Christopher Pietruczuk. Historyczny zwycięzca Enea Ironman Gdynia pokonał trasę w 4:08:32. Podium uzupełnili Łukasz Krieger (4:18:28) oraz Rafał Gierasimczyk (4:39:07).

TOP5 mężczyzn 1/2IM

1. Christopher Pietruczuk – 4:08:32
  2. Łukasz Krieger – 4:18:28
  3. Rafał Gierasimczyk – 4:39:07
  4. Darek Ławecki – 4:43:21
  5. Dawid Jażdziewski – 4:48:46

W skromnej rywalizacji kobiet prym wiodła Magda Lenz, która zameldowała się na mecie z wynikiem 4:30:17. Podium uzupełniły Emilia Graban (5:10:28) oraz Sylwia Lademan – Węsierska (5:37:25).

Górska rywalizacja w Kotlinie Jeleniogórskiej

W ramach Seidorf Mountain Triathlon zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 111 km i 55,5 km.

Na krótszym z nich wygrał Michał Nawracaj z 2:17:12. Wyprzedził Kubę Kuleszę (2:18:43) oraz Martyna Sikorę (2:23:37). Wśród kobiet zwyciężyła Sabina Rzepka z wynikiem 2:31:01. Podium uzupełniły Olimpia Wojtyło (2:35:39) i Marta Brukwińska (2:38:20).

Na dłuższym dystansie najszybciej na mecie zameldował się Michał Rajca z wynikiem 4:33:18. Pokonał Konrada Tomasiaka (4:47:45) i Mariusza Rogulę (5:10:39). Rywalizację kobiet wygrała Klaudia Petters (5:48:37). Wyprzedziła Katarzynę Baran (6:24:20).