Championship Samorin. Amatorzy mocni: Sobańska pierwsza, Karaś drugi

Izabella Sobańska rywalizowała w kategorii wiekowej K18-24. Polka z wody wyszła na czwartek pozycji z czasem 34:56. Jednak już połowie trasy rowerowej wyszła na pierwsze miejsce i nie oddała prowadzenia do mety. Jej czas to 4:48:28 i prawie jedenaście minut przewagi nad drugą zawodniczką.

5:04:57

Natomiast Sebastian Karaś zajął w kategorii wiekowej 25-29 drugie miejsce. Musiał uznać wyższość Brytyjczyka, który wyprzedził go podczas biegu. Sebastian z wody wyszedł pierwszy, na rowerze utrzymywał prowadzenie, ale rywal pobiegł bardzo mocno i wyprzedził Polaka. Czas Karasia to 4:05:35, a strata do Bretta Halliwella to ponad trzy minuty.

1. Brett Halliwell

4:02:07

2. Sebastian Karaś

4:05:35

3. Sergio Bernal Garcia

4:07:32

W kategorii wiekowej K30-34 trzecie miejsce zajęła Anna Lechowicz, która na metę dotarła po 4:37:55.